Czy w Olsztynie będzie dziś wiatr? Wichury zniknęły, ale POGODA zaskoczy!

2020-02-11 8:37
Pogoda, śnieg
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Olsztyna na 11 lutego (wtorek)

Prognoza pogody dla Olsztyna. W ostatnich dniach nad Polską szalały wichury, wyrządzając wiele szkód. Czy we wtorek (11 lutego) porywisty wiatr utrzyma się? Czy mieszkańcy Warmii i Mazur mogą być spokojni? Sprawdźcie najnowszą prognozę!

Orkan Sabina. Czy wieje na Warmii i Mazurach?

W weekend oraz poniedziałek w Polsce szalał orkan Sabina. Podmuchy wiatru przekraczały ponad 100 km/h, a w górach wiało z prędkością prawie 200 km/h! Jaka będzie pogoda we wtorek? Czy znowu mamy obawiać się porywistego wiatru?

We wtorek (11 lutego) w woj. warmińsko-mazurskim będzie spokojniej. IMGW nie wydało dla naszego regionu żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. Nie oznacza to jednak, że bezpiecznie będzie w całej Polsce. We wszystkich województwach, za wyjątkiem mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego IMGW ostrzega przed silnym wiatrem.

Pogoda w Olsztynie (11 lutego, wtorek)

Z kolei w Olsztynie we wtorek spadnie śnieg. W lutym teoretycznie nie powinno to nikogo dziwić, jednak zima w tym roku jest dla olsztynian wyjątkowo łaskawa. W stolicy Warmii i Mazur pada od rana i będzie padać przez cały dzień, również w nocy! Nie ma jednak większych szans na to, że biały puch utrzyma się na drogach, ponieważ temperatura wyniesie 2-3 stopnie Celsjusza. Padać może też w środę (12 lutego).

A co ze smogiem? We wtorek olsztynianie mogą oddychać czystym powietrzem. Tak wynika ze wskaźników aplikacji Airly, badającej jakość powietrza. Pomiarów dokonano na podstawie danych z czujnika zamieszczonego przy ul. Wyzwolenia 30.

Smog w Olsztynie - stan na 11.02.2020 godz. 8

Pył zawieszony PM10 - średnia dla wszystkich stacji - 15 µm/m³ - 30% normy
Pył zawieszony PM2.5 - średnia dla wszystkich stacji - 11 µm/m³ - 46 % normy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE