Indykpol AZS Olsztyn

Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn

Dobra passa Indykpolu AZS przerwana w nowej hali. Akademicy przegrali z beniaminkiem

2019-11-23 20:30

Niemiłą niespodziankę sprawili swoim kibicom siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy przegrali na wyjeździe 1:3 ze Ślepskiem Malow Suwałki. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Andreasa Takvama. Gracze trenera Paolo Montagnaniego wygrali cztery ostatnie mecze, ale tym razem musieli uznać wyższość beniaminka PlusLigi.

Słaby mecz liderów AZS

- Nie graliśmy dobrej siatkówki. Zawodziliśmy w skuteczności na siatce i próbowaliśmy to zmienić. Na boisko weszli Mateusz Mika i Remigiusz Kapica, którzy dali dobre zmiany, ale było już za późno - podsumował spotkanie Paolo Montagnani, trener Indykpolu AZS Olsztyn.

Trudno nie przyznać racji włoskiemu szkoleniowcowi. Zawiedli liderzy akademików. Każdy z nich zagrał najsłabiej w tym sezonie. Źle rozgrywał Paweł Woicki, a na skrzydłach nieskuteczni byli Czech Jan Hadrava i Wojciech Żaliński.

Ślepsk - AZS 3:1

W efekcie pierwsze dwa sety dość łatwo wygrał Ślepsk: 25:20 i 25:19. Trzecia partia była wyrównana, ale gospodarze mieli szanse rozstrzygnąć mecz w trzech odsłonach. AZS wygrał jednak 25:23, w dużej mierze dzięki dobrej postawie zmienników: Mateusza Miki i Remigiusza Kapicy. Przebieg czwartego seta był podobny, ale tym razem zaciętą końcówkę 27:25 wygrał Ślepsk, a cały mecz 3:1.

Indykpol AZS będzie mieć szybką okazję do rehabilitacji za wpadkę w Suwałkach. W środę (27 listopada) olsztynianie podejmą w hali Urania Cuprum Lubin.

Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)

Ślepsk: Joshua Tuaniga 4, Bartłomiej Bołądź 10, Andreas Takvam 14, Łukasz Rudziewicz 6, Nicolas Szerzen 16, Jakub Rohnka 10, Adrian Stańczak (libero) oraz Kacper Gonciarz, Patryk Szwaradzki 6, Wojciech Siek i Kevin Klinkenberg

Indykpol AZS: Paweł Woicki 2, Jan Hadrava 12, Paweł Pietraszko 6, Seyed Mousavi 11, Wojciech Żaliński 9, Robbert Andringa, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Remigiusz Kapica 9, Mateusz Mika 17 i Jakub Zabłocki