Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

DPS w Szyldaku dużym ogniskiem koronawirusa na Warmii i Mazurach! Rekord zakażeń!

2020-09-25 12:55

Dom Pomocy Społecznej w Szyldaku k. Ostródy nowym ogniskiem koronawirusa na Warmii i Mazurach. Tylko w ciągu ostatniej doby w powiecie ostródzkim odnotowano aż 59 nowych przypadków zakażenia! W sumie w całym woj. warmińsko-mazurskim - według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia - jest 87 nowych zakażeń. To rekordowy przyrost dzienny.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Gigantyczny wzrost zakażeń

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Piątek (25 września) przyniósł rekordowy przyrost dzienny w naszym regionie. W ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 87 nowych przypadków. Najwięcej jest w powiecie ostródzkim (59). Dlaczego? W Szyldaku w Domu Pomocy Społecznej wykryto duże ognisko koronawirusa. Zakażenia dotyczą: 4 młodych kobiet, 4 młodych mężczyzn, 16 kobiet w średnim wieku, 7 mężczyzn w średnim wieku, 16 starszych kobiet i 12 starszych mężczyzn.

Koronawirus: Najwięcej zakażeń w Olsztynie

Od początku epidemii najwięcej zakażeń potwierdzono w Olsztynie. W ciągu ostatniej doby przybyło 10 chorych. To dziewczynka, chłopiec, 3 młode kobiety, 2 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna. W sumie w stolicy Warmii i Mazur wykryto 194 przypadki koronawirusa.

Pozostałe zakażenia dotyczą powiatów: iławskiego (3 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w średnim wieku), działdowskiego (chłopiec, młody mężczyzna, kobieta w średnim wieku, starsza kobieta), kętrzyńskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), szczycieńskiego (kobieta w średnim wieku, starsza kobieta), olsztyńskiego (młoda kobieta), nowomiejskiego i nidzickiego (starsi mężczyźni), bartoszyckiego oraz giżyckiego (mężczyźni w średnim wieku). W sumie na Warmii i Mazurach już 1387 osób zachorowało na COVID-19.

Warmińsko-mazurskie: 13. ofiara koronawirusa

Niestety, zmarła też kolejna osoba z woj. warmińsko-mazurskiego. To 67-letnia kobieta z powiatu iławskiego, która przebywała w szpitalu w Elblągu. Pacjentka miała choroby współistniejące. To już 13 ofiara epidemii koronawirusa na Warmii i Mazurach. W ostródzkim szpitalu zmarła z kolei 70-letnia kobieta, mieszkanka województwa pomorskiego.

W ciągu ostatniej doby w woj. warmińsko-mazurskiego przybyło 14 ozdrowieńców. Koronawirusa wyleczyli pacjenci z powiatów: giżyckiego i działdowskiego (po 3), bartoszyckiego i ostródzkiego (po 2) oraz nidzickiego, olsztyńskiego, szczycieńskiego i Olsztyna. Tymczasem w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 84369 osób, zaś zmarło 2392 pacjentów. Tylko ostatniej doby odnotowano rekordowe 1587 zakażeń.

Kultowe produkty z PRL i lat 90-tych

Pytanie 1 z 8
Legendarna pralka z czasów PRL-u była "niezawodna"...
Tak zmieniał się Jarosław Kaczyński