Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Dwie ofiary koronawirusa na Warmii i Mazurach! 50 nowych zakażeń w regionie!

2020-09-29 10:45

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Kolejne dwie ofiary epidemii w naszym regionie! Zmarły dwie kobiety z powiatu ostródzkiego, przebywająca w szpitalach w Ostródzie i Grudziądzu. Gwałtownie rośnie również liczba zakażonych w woj. warmińsko-mazurskim. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło 50 nowych przypadków COVID-19. W całej Polsce znowu zachorowało ponad 1000 osób. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Zmarły dwie kobiety

Kolejne dwie ofiary koronawirusa na Warmii i Mazurach. Obydwa śmiertelne przypadki zakażenia to kobiety z powiatu ostródzkiego. 63-latka zmarła w szpitalu w Ostródzie, natomiast 78-latka w szpitalu w Grudziądzu. Obie pacjentki miały choroby współistniejące. W sumie już 15 osób z woj. warmińsko-mazurskiego zmarło z powodu koronawirusa. 3 z powiatu ostródzkiego, po 2 z Olsztyna oraz powiatów bartoszyckiego, działdowskiego i szczycieńskiego, a także po jednej osobie z powiatów olsztyńskiego, oleckiego i iławskiego.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. 50 nowych zakażeń

W ciągu ostatniej doby na Warmii i Mazurach odnotowano również duży wzrost zachorowań. Nowych przypadków zakażenia jest aż 50! Pogarsza się sytuacja w powiatach bartoszyckim i iławskim, gdzie wykryto odpowiednio 15 i 10 nowych zakażeń. Pozostałe przypadki dotyczą powiatów: iławskiego (7), olsztyńskiego (5), piskiego (3), nowomiejskiego, braniewskiego, ostródzkiego i giżyckiego (po 2) oraz po jednym z powiatu elbląskiego i Olsztyna. W sumie od początku epidemii już 1576 osób z woj. warmińsko-mazurskiego zachorowało na koronawirusa, najwięcej w Olsztynie (205).

Koronawirus w Polsce. Już prawie 90 tysięcy zakażonych

Rośnie także liczba ozdrowieńców. W ciągu ostatniej doby walkę z koronawirusem wygrało 10 osób. To pacjenci z powiatów: ostródzkiego (4), działdowskiego (3) i po jednej osobie z powiatów: nowomiejskiego, piskiego i mrągowskiego. Spośród 10 ozdrowieńców, czworo opuściło szpital, zaś 6 osób przebywało w izolacji domowej. W sumie na Warmii i Mazurach koronawirusa wyleczyło już 906 pacjentów.

Tymczasem w całej Polsce, we wtorek (29 września) odnotowano 1326 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 36 osób. Liczba zakażeń od początku epidemii zbliża się do granicy 90 tysięcy. Obecnie potwierdzono 89 962 przypadki. Zmarły 2483 osoby.

Sonda
Czy kibice piłkarscy są niebezpieczni?
Czytelnicy SE pomogli staruszce i jej niepełnosprawnemu synowi