Dywity: Ukradł quada, bo... mu się należał!

2020-01-23 8:40 SCH
Quad - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay 20-latek w Dywitach ukradł quada

W Dywitach (woj. warmińsko-mazurskie) doszło niedawno do kradzieży quada. Złodziej wykazał się jednak rzadko spotykaną otwartością. Nie tylko przyznał się do popełnionego czynu, ale zrobił to, informując właściciela pojazdu o kradzieży. Jeszcze bardziej absurdalne okazały się tłumaczenia 20-latka.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach wyjaśnili okoliczności kradzieży quada, do której doszło w styczniu na terenie gminy Dywity. - Wtedy to 20-latek zabrał z posesji sąsiada niesprawny pojazd, który następnie schował w jednym z pomieszczeń gospodarczych - mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Mężczyzna nie krył się ze swoim zachowaniem, ponieważ w rozmowie telefonicznej poinformował pokrzywdzonego, że jest sprawcą kradzieży. Twierdził,że obiecał mu pojazd za wykonaną pracę. Jak się później okazało 20-latek otrzymał wynagrodzenie przed kradzieżą.

Policjanci szybko dotarli do 20-letniego sprawcy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, natomiast skradziony przedmiot wrócił do prawowitego właściciela.