Dźwierzuty: złośliwy jak sąsiad. Otruł pszczoły warte kilkanaście tysięcy złotych!

2020-07-16 10:14 SCH
Pszczoły - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay 45-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty w woj. warmińsko-mazurskim otruł 112 kg pszczół.

45-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty (woj. warmińsko-mazurskie) otruł 112 kilogramów pszczół! Dlaczego mężczyzna zabił owady? Jak tłumaczył policjantom, chciał, żeby pszczoły wyleciały ze swoich domków. Właściciel pasieki ocenił straty na kilkanaście tysięcy złotych. 45-latkowi grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Otruł pszczoły sąsiada warte kilkanaście tysięcy złotych

W gminie Dźwierzuty (powiat szczycieński) 45-letnia mężczyzna zniszczył 16 rodzin pszczelich. Jak to zrobił? Jak informują policjanci, sprawca wprowadził przez wylotki środek do nabłyszczania kokpitu samochodowego. Mężczyzna otruł około 112 kg pszczół. Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 lipca. Następnego dnia właściciel pasieki zauważył pozaklejane plakiem otwory. Pszczoły pozdychały. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 12 800 złotych.

45-latek został zatrzymany i przewieziony szczycieńskiej komendy. Usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym art. 288§1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dlaczego mężczyzna zabił pszczoły? W rozmowie z policjantami oznajmił, że „chciał, aby pszczoły wyleciały ze swoich domków”.

Okradł myjnie, a potem jadł kanapkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.