Ełk: Jadąc po pijaku... pomógł policji! Zamiast nagrody będzie jednak kara!

2020-03-03 8:37
Ełk. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę
Autor: Skica911 / Pixabay 26-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W aucie był też 20-letni pasażer, poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Pewien 26-latek wsiadł po pijanemu za kierownicę. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który "niechcący" pomógł im w schwytaniu innego mężczyzny, który uchylał się od odbycia kary więzienia.

Do policjantów wpłynęła informacja od zaniepokojonego kierowcy, że na trasie Ełk - Nowa Wieś Ełcka pojazd przed nim porusza się niebezpiecznie i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Sposób jazdy wzbudził podejrzenia zgłaszającego, ponieważ opel zjeżdżał na pobocze i na przeciwległy pas ruchu oraz nienaturalnie zwalniał i przyspieszał. Do zdarzenia doszło w nocy z 29 lutego na 1 marca.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali do kontroli wskazany przez zgłaszającego pojazd. Kierowca opla twierdził, że nie jest pijany, lecz zmęczony po pracy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło wersję zdarzeń zgłaszającego, a nie zatrzymanego kierowcy. 26-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jakby tego było mało, okazało się, że pijany 26-latek miał ze sobą pasażera poszukiwanego przez policję. 20-latek uchylał się od odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące za wcześniej popełnione czyny. Natomiast nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Pierwsze hulajnogi elektryczne są już w Grudziądzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE