Termometr, upał, gorąco

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Polski w środę, 3 sierpnia. Upały wróciły do naszego kraju. IMGW wydało alerty meteo.

Pogoda Warmia i Mazury

Fala upałów wdziera się na Warmię i Mazury. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

2022-08-03 14:47

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur w środę, 3 sierpnia. Nadciąga fala upałów. Na razie upalnie będzie tylko w niektórych powiatach woj. warmińsko-mazurskich. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał nawet dla nich pomarańczowy alert meteo II stopnia przed upałamo. Gdzie jest upał w środę (3 sierpnia)? Szczegóły prognozy pogody dla Warmii i Mazur w dalszej części artykułu.

Fala upałów w Polsce. Ostrzeżenia IMGW w warmińsko-mazurskim

Nadciąga fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał pomarańczowy alert meteo przed upałem dla czterech powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenie II stopnia dotyczy powiatów: elbląskiego i Elbląga, braniewskiego, iławskiego i nowomiejskiego. Co dokładnie mówią prognozy pogody? - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW. W tych regionach upał ma pozostać - według prognoz IMGW - do piątku (5 sierpnia). Eksperci oceniają prawdopodobieństwo występowania upałów na 80 proc. Co więcej, w kolejnych dniach, tj. 4-5 sierpnia, upały mają już dotrzeć do całego woj. warmińsko-mazurskiego.

Upały w sierpniu. Aktualizacja godz. 13:20

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał kolejne alerty meteo II stopnia przed upałem. Tym razem pomarańczowe ostrzeżenie dotyczy powiatu ostródzkiego. W czwartek (4 sierpnia) IMGW prognozuje upał z "temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C."

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Perseidy 2022. Kiedy będzie ich najwięcej? Tej nocy nie zaśniesz!

Upały w sierpniu. Elbląg najzimniejszym miastem w Polsce

Co ciekawe, według wyliczeń IMGW, Elbląg, gdzie w środę (3 sierpnia) termometry mają pokazać ponad 30°C, był we wtorek... najzimniejszym miastem w Polsce. Najwyższa temperatura w Elbląga 2 sierpnia to zaledwie 20,4°C.

CZYTAJ TEŻ: Burza geomagnetyczna uderzy w Ziemię? Możliwe zakłócenia sieci energetycznych i GPS!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE