Fałszywe banknoty w Grzechotkach. Rosjanin zatrzymany

2020-01-14 9:25 SCH
Fałszywe ruble
Autor: WMOSG

Fałszywe banknoty o wartości 10 tys. rosyjskich rubli okazał do kontroli mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. Funkcjonariusze straży granicznej zachowali jednak czujność. Do zdarzenia doszło 10 stycznia (piątek) na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach (woj. warmińsko-mazurskie).

Falsyfikaty 10 tys. rosyjskich rubli okazał do kontroli granicznej mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. - Imitacje banknotów miały być potwierdzeniem posiadania niezbędnych środków finansowych na pobyt w Polsce - mówi Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Nie udało mu się jednak przechytrzyć funkcjonariuszy.

26-latek próbował wjechać do Polski 10 stycznia przez drogowe przejście graniczne w Grzechotkach. Mężczyzna poproszony przez funkcjonariusza Straży Granicznej o okazanie wymaganych środków płatniczych, wyjął falsyfikaty przypominające banknoty. Funkcjonariusze zatrzymali Rosjanina i zabezpieczyli 2 papierki imitujące banknoty, każdy o nominale 5 000 rubli.

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu podrobionych środków pieniężnych. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach.

Fałszywe ruble
Autor: WMOSG