Fatalny początek wakacji na Warmii i Mazurach! Skrajna bezmyślność na jeziorach

2020-06-29 9:20 SCH
Mazury
Autor: Pixabay Fatalny weekend na wodach Warmii i Mazur.

Za nami dopiero pierwszy weekend wakacji, a warmińsko-mazurscy policjanci mieli sporo pracy z nieodpowiedzialnymi ludźmi pływającymi w tutejszych jeziorach, których na Warmii i Mazurach jest przecież kilka tysięcy. Turyści często przeceniają swoje pływackie umiejętności. Do tego najczęściej dochodzi wypity alkohol. Do tragedii potrzeba naprawdę niewiele.

Po pijanemu i bez kapoków wypłynęli na Jezioro Świętajno

W piątek (26 czerwca) o godzinie 16:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację, że na jeziorze Świętajno w miejscowości Warchały topi się dwóch mężczyzn, którzy zeszli z rowerku wodnego. Zgłaszająca relacjonowała zdarzenie znajdując się na środku jeziora. Kobieta krzyczała, że jej koledzy się topią. Ponadto nie mieli kapoków, a jeden z nich nie umiał pływać! Na szczęście dzięki szybkiej reakcji mundurowych oraz kajakarza, który akurat tamtędy przepływał, tym razem udało się zapobiec tragedii.

Pijany sternik na Jeziorze Ełckim

Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który pływał łodzią motorową na Jeziorze Ełckim. 31-letni mieszkaniec Radomia miał 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna spożywał alkohol na łodzi. Podobnie jak dwie inne osoby, które z nim pływały.

Policjanci przypominają, że sternik, który ma powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada podobnie, jak nietrzeźwy kierowca samochodu. W tym przypadku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kandydaci komentują wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.