Finał WOŚP 2022 coraz bliżej. W Olsztynie jest już pierwszy sztab

2021-10-15 12:35
WOŚP Olsztyn
Autor: WOŚP Olsztyn Tak wyglądał ubiegłoroczny finał WOŚP w Olsztynie.

W Olsztynie zarejestrowany został już pierwszy sztab w ramach jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wydarzenia pozostało nieco ponad 100 dni. Tematem najbliższego finału WOŚP będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Finał odbędzie się 30 stycznia.

Jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia 2022 r. Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Poza pogorszeniem ostrości wzroku najczęstszymi przyczynami leczenia są jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory.

30. finał WOŚP odbędzie się w niemal wszystkich polskich miastach. Olsztyn od lat włącza się w przedsięwzięcie. Długo organizatorem finałów był ratusz. Niedawno wydarzenie wróciło jednak do korzeni i znów zajmują się nim organizacje pozarządowe.

Do tej pory na Warmii i Mazurach zarejestrowanych zostało 6 sztabów. Jaki pierwszy ze stolicy regionu oficjalnie zaczął działać sztab nr 5699 Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie". W poprzednim roku w Olsztynie działały trzy sztaby - dwa ogólnomiejskie oraz jeden wewnętrzny w Zespole Szkół Budowlanych. Zgromadzona wówczas kwota to ponad 454 tys. złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Diecezja Mazurska rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla uchodźców. "Nie możemy przyglądać się ludzkiej tragedii"

Sonda
Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?
29. Finał WOŚP w Olsztynie. Jeden z najstarszych wolontariuszy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE