Potrącenie na przejściu w Szczytnie

i

Autor: wm.policja.gov.pl Kierowca forda mustanga potrącił na przejściu dla pieszych kobietę i dwoje dzieci.

Ford mustang potrącił wózek z bliźniętami na przejściu! NOWE FAKTY o tragedii w Szczytnie

2020-04-27 10:18

Tragedia w Szczytnie! W sobotę (26 kwietnia) na przejściu dla pieszych 29-letni mężczyzna uderzył fordem mustangiem w wózek z bliźniętami. Przyczyną potrącenia była zbyt duża prędkość. Przedstawiamy nowe fakty o dramatycznym zdarzeniu z weekendu.

Szczytno: potrącenie na przejściu dla pieszych

W sobotę ok. godz. 14 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu przez samochód kobiety z dziećmi przy ul. Władysława IV w Szczytnie. Na miejsce zgłoszenia pojechali szczycieńscy policjanci, załoga karetki pogotowia i strażacy.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że 54-letnia opiekunka, babcia dzieci, prowadząc wózek przeszła przez przejście dla pieszych, po czym będąc już na chodniku została uderzona przez nadjeżdżający pojazd.

Relacjonuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Za kierownicą auta marki Ford Mustang siedział 29-letni kierowca, który jadąc od ul. Wileńskiej w stronę ul. Staszica, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył na chodniku w 54-latkę z dwójką półtorarocznych rocznych dzieci w wózku. Następnie pojazd pokonując ogrodzenie jednej z pobliskich posesji zatrzymał się na stojącym tam budynku.

Potrącenie na przejściu w Szczytnie

i

Autor: wm.policja.gov.pl Kierowca forda mustanga potrącił na przejściu dla pieszych kobietę i dwoje dzieci.

Dzieci w szpitalu. Kierowca był trzeźwy

Na miejsce potrącenia pieszych przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga przetransportowała jedno z dzieci do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Drugie dziecko zostało przewiezione przez załogę karetki pogotowia również do szpitala w Olsztynie. 54-letnia kobieta doznała ogólnych potłuczeń i nie wymagała dłuższej hospitalizacji.

Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mieszkańca Szczytna, kierowcę Forda Mustanga. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

22-letni motocyklista zginął w wypadku pod Brzegiem, na Opolszczyźnie. Zderzył się z samochodem.