Grał w Olsztynie cztery lata, ale teraz opuszcza Indykpol AZS! Odchodzi też mistrz świata!

2020-06-05 17:28 SCH
Indykpol AZS Olsztyn
Autor: Indykpol AZS Olsztyn Michał Żurek i Mateusz Mika odchodzą z Indykpolu AZS Olsztyn.

Kolejne zmiany kadrowe w Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicki klub opuszczają dwaj siatkarze: Michał Żurek i Mateusz Mika. Ten pierwszy odchodzi po czterech latach gry w Olsztynie. Z kolei Mika, mistrz świata z 2014 roku, opuszcza AZS po zaledwie jednym sezonie. Wcześniej klub z Kortowa poinformował o odejściu Czecha Jana Hadravy i Irańczyka Seyeda Mousaviego. Wydaje się jednak, że to nie koniec zmian.

Michał Żurek opuszcza Indykpol AZS Olsztyn po czterech latach

Dla Michała Żurka zakończona właśnie przygoda z Indykpolem AZS była drugą z akademickim klubem. Wcześniej libero grał w Olsztynie w latach 2012-2014. Po raz drugi Żurek trafił do biało-zielonych w 2016 roku. Dwa lata później zadebiutował w reprezentacji Polski.

Ponadto Żurek grał w MOS Wola Warszawa (2006-2009), Treflu Gdańsk (2009-2011), Farcie Kielce (2011-2014), Łuczniczce Bydgoszcz (2015-2016) i Asseco Resovii Rzeszów, z którą w 2015 roku zdobył mistrzostwo Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów.

Michał Żurek
Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Michał Żurek po czterech latach gry odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Mistrz świata z 2014 roku odchodzi po roku gry. Mateusz Mika zawodnikiem Trefla Gdańsk

Mateusz Mika trafił do Indykpolu AZS Olsztyn rok temu z Asseso Resovii Rzeszów. Przyjmujący miał pomóc akademikom w awansie do fazy play-off. Mika jednak w Olsztynie rozczarowywał. Nie mógł na stałe przebić się do składu, przegrywał rywalizację z Wojciechem Żalińskim i Holendrem Robbertem Andringą. 29-letni Mika wraca do Trefla Gdańsk po dwóch latach przerwy.

Mateusz Mika
Autor: Indykpol AZS Olsztyn Mateusz Mika odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Coraz mniej niewiadomych w Indykpolu AZS Olsztyn

Oprócz Michała Żurka i Mateusza Miki, w nowym sezonie barw Indykpolu AZS Olsztyn nie będzie reprezentować już Jan Hadrava. Czech po czterech latach gry dla akademików przeniósł się do włoskiego Cucine Lube Civitanova. Hadravę zastąpił Damian Schulz. Wiadomo też, że z olsztyńskim klubem pożegnał się już środkowy Seyed Mousavi. Irańczyka zastąpi Ukrainiec Dmytro Teryomenko.

Wiadomo też, że na kolejny sezon w Indykpolu AZS zostaje Holender Robbert Andringa, doświadczony Wojciech Żaliński oraz dwaj młodzi gracze: Remigiusz Kapica i Mateusz Poręba. Trenerem olsztynian pozostanie Argentyńczyk Daniel Castellani. W kolejnych dniach powinniśmy poznać nazwiska nowych graczy akademików.

Tak mieszka Robert Lewandowski!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.