Śmierć 8-latki na jeziorze Tałty. Łodzią płynęły też inne dzieci, ale bez kapoków! Sternika w ogóle nie powinno tam być

i

Autor: KPP w Mrągowie Jezioro Tałty

Groźny wypadek na jeziorze Tałty. Niedawno utonęła tam 8-latka

2022-07-06 14:22

Groźny wypadek na jeziorze Tałty na Mazurach. Zderzyły się tam dwie motorówki, a jedna z nich zatonęła. - Jedna osoba została ranna, trwa jej transport do szpitala - informuje MOPR. Kilka tygodni wcześniej na tym samym jeziorze doszło do tragedii. Utonęła 8-letnia dziewczynka.

Dyżurny MOPR Mariusz Raubo poinformował PAP, że na jeziorze Tałty (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do zderzenia się dwóch motorówek. - Jedna z nich zatonęła, na szczęście ludzi podjęły inne łodzie - poinformował Raubo i dodał, że w wypadku na wodzie jedna osoba doznała poważnego urazu nogi i jest transportowana do szpitala. Na miejscu pracują ratownicy MOPR i policja.

To kolejny groźny wypadek w ostatnim czasie, do którego w tym sezonie doszło na jeziorze Tałty. W czerwcu na jeziorze utonęła 8-letnia dziewczynka. O tragedii informowaliśmy m.in. w tym tekście. Śmierć 8-latki na jeziorze Tałty. Łodzią płynęły też inne dzieci, ale bez kapoków! Sternik bez uprawnień

W zderzeniu dwóch motorówek na jeziorze Tałty uczestniczyło pięć osób. Jak informuje mrągowska policja, część z nich popłynęła na innych jednostkach. Do zdarzenia doszło na przejściu jeziora Mikołajskiego w jezioro Tałty, zderzyły się dwie motorówki. Jedna z nich zatonęła, na szczęście nikt nie zginął. Oficer prasowa policji w Mrągowie Paulina Karo poinformowała PAP, że osoby z motorówki, która zatonęła, zostali podjęci przez inną jednostkę i odpłynęli z miejsca zdarzenia. Z informacji policji wynika, że na drugiej sternik pozostał na miejscu zdarzenia i został przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy.

CZYTAJ TEŻ: Mikołajki. Śmigłowiec spadł do jeziora Tałty! Trzy osoby wyciągnięto z wody! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tragedia na jeziorze Tałty. Utonęła 8-latka. Zobacz zdjęcia

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Express Biedrzyckiej 06.07 (Grzegorz Schetyna, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE