Jerzy Skolimowski

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Jerzy Skolimowski

Jerzy Skolimowski pracował w Hollywood. Teraz kręci film na Warmii i Mazurach

2021-05-26 9:14

Jerzy Skolimowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, kręci film na Warmii i Mazurach. Obraz będzie koprodukcją polsko-włoską. To historia osiołka o imieniu IO. Film rozpoczyna się w polskim cyrku, a kończy we Włoszech. Jak mówią twórcy, to gorzka, ale też pełna ciepłego humanizmu parafraza „filmu drogi".

19 maja ekipa filmu w reżyserii Jerzego Skolimowskiego rozpoczęła zdjęcia na Warmii i Mazurach. Przez 10 dni zrealizowanych będzie wiele scen zbiorowych z udziałem statystów, którzy wcielą się m.in. w postacie kibiców, urzędników czy klientów baru.

Film Skolimowskiego jest współczesną interpretacją kultowego obrazu zaliczanego do klasyki kina „Na los szczęścia Baltazarze” Roberta Bressona z roku 1966.

Jak czytamy na stronie Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego "napisany po mistrzowsku scenariusz (autorami Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski) wyróżnia się oryginalną szkatułkową formą i alegorycznym ujęciem tematu. Historia osiołka o imieniu Baltazar, rozpoczynająca się w polskim cyrku, a kończąca we włoskiej rzeźni, to gorzka ale też i pełna ciepłego humanizmu parafraza „filmu drogi”. To panoptikum ludzkich zachowań wobec bezbronnego zwierzęcia, sugestywny obraz relacji społecznych i przemian kulturowych zachodzących we współczesnym świecie".

Film Jerzego Skolimowskiego jest koprodukcją polsko-włoską, która otrzymała dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

PRZECZYTAJ TAKŻE: CBA zatrzymało trzy osoby. Akcja ma związek z przetargiem na UWM w Olsztynie

Ciekawostki o Mazurach. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Ile jest jezior na Mazurach?
M jak miłość. Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski okłamali widzów. To najtrudniejszy czas w ich życiu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany