Jeździła rowerem i kręciła filmiki. 14-latka spowodowała wypadek pod Nidzicą

i

Autor: wm.policja.gov.pl Jeździła rowerem i kręciła filmiki. 14-latka spowodowała wypadek pod Nidzicą.

Nagranie mogło kosztować ją życie!

Białorusin potrącił Ukrainkę. 14-latka kręciła filmik podczas jazdy na rowerze

Do niebezpiecznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej W604 niedaleko Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). 14-letnia rowerzystka gwałtownie wjechała wprost pod jadącą hondę. Nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała i została hospitalizowana. Z ustaleń wynikało, że dziewczyna wraz z koleżanką jeździły rowerami po drodze i nagrywały filmiki ze swoim udziałem.

14-letnia rowerzystka wjechała pod samochód. Podczas jazdy kręciła filmik

W środę (2 listopada) około godz. 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki niedaleko miejscowości Ruskowo. - Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynikało, że jadąc drogą wojewódzką W604, 14-letnia rowerzystka nie zasygnalizowała zmiany kierunku jazdy i gwałtownie wjechała pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Honda - mówi sierż. szt. Alicja Pepłowska z nidzickiej policji.

Nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała i została przetransportowana śmigłowcem LPR do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jak udało nam się ustalić, dziewczynka pochodzi z ukraińskiego Zaporoża i niedawno przyjechała do Polski. Autem kierował natomiast 39-letni mężczyzna, obywatel Białorusi. Był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych pracowali policjanci ruchu drogowego i grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Jak ustalili policjanci, 14-latka wraz z koleżanką jeździły rowerami po drodze i nagrywały filmiki ze swoim udziałem. Policjanci przestrzegają przed takim zachowaniem i przypominają, że droga nie jest miejscem do zabawy, ale służy do przemieszczania się w konkretnym kierunku. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby na drodze patrzyli i słuchali, co się wokół nich dzieje oraz ograniczyli korzystanie z przedmiotów rozpraszających uwagę. Czasem wystarczy tylko chwila, aby doszło do zdarzenia, za które można przypłacić zdrowiem a nawet życiem. Warto pamiętać, że za poziom bezpieczeństwa na drodze odpowiadają wszyscy, którzy z niej korzystają.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
W. BUDA: BEZROBOCIE MOŻE WZROSNĄĆ
Nasi Partnerzy polecają