Kętrzyn: 63-latka NIE ŻYJE. Jej konkubent trafił za kraty. CO ON JEJ ZROBIŁ?!

2020-01-24 21:35 mt
Kętrzyn: 63-latka NIE ŻYJE. Jej konkubent trafił za kraty. CO ON JEJ ZROBIŁ?!
Autor: Policja Kętrzyn

Bliscy nie mogli się z nią skontaktować, więc zawiadomili policję. Okazało się, że 63-latka nie żyje! Dramat w gminie Kętrzyn w woj. warmińsko-mazurskim. Konkubent kobiety trafił za kraty. Śledczy podejrzewają, że doprowadził do jej śmierci. Przerażająca historia...

Rodzinny dramat rozegrał się – prawdopodobnie – w sobotę, 18 stycznia, w jednym z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn. 63-letnia kobieta nie żyje, a jej konkubent trafił za kraty. Co on jej zrobił? Odpowiedzi na to pytanie szuka teraz policja i prokuratura.

Cała sprawa rozpoczęła się od zgłoszenia na policję. W środę, 22 stycznia, mundurowych powiadomił członek rodziny 63-latki. Mówił, że nie ma z nią kontaktu. Policjanci pojechali do jej mieszkania i odkryli, że kobieta nie żyje.

W mieszkaniu kobiety był obecny jej konkubent. Mężczyzna był nietrzeźwy, a jego wyjaśnienia nie były spójne – relacjonuje st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej policji. – Do tragedii doszło najprawdopodobniej w minioną sobotę (18.01.2020), wtedy to 60-latek miał spowodować poważne obrażenia u swojej 63-letniej konkubiny.

Śledczy Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie oskarżają go o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety, którego następstwem byłą śmierć. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami i na swój proces poczeka w areszcie.

Prokurator wstępnie zarzuca mu spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jednak w toku prowadzonego postępowania, w zależności od jego efektów i wyników badań, ta kwalifikacja może się zmienić – zaznaczają kętrzyńscy policjanci.

Ciało 63-latki zostało zabezpieczone i zostanie poddane sekcji zwłok. Badania mają pomóc w ustaleniu przyczyn jej śmierci.