Węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście.

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście.

Inwestycje w Olsztynie

Kiedy powstanie węzeł przesiadkowy Olsztyn - Śródmieście? Wykonawca wydłużył termin umowy

2022-10-10 14:12

Rośnie węzeł przesiadkowy Olsztyn - Śródmieście. Wykonawca musiał wydłużyć termin realizacji umowy, z uwagi na początkowe wstrzymanie realizacji robót. Umowa ma zostać zrealizowana do końca listopada. Aneks z wykonawcą nie zakłada zwiększania finansowania na to zadanie.

Węzeł przesiadkowy gotowy do końca listopada

Olsztyński ratusz przyznaje, że teren kończący ulicę 1 Maja przy przejściu podziemnym na Zatorze i nowo utworzonym peronie kolejowym Olsztyn Śródmieście do niedawna był bardzo zaniedbany. W ostatnich tygodniach wykonawca inwestycji rozebrał ponad 50 znajdujących się tam garaży i budynków gospodarczych. - Ponadto wykonał też kanalizację deszczową, dzięki czemu podczas ulewnych opadów piwnice okolicznych budynków nie będą już zalewane - informują urzędnicy.

Obecnie trwa zagospodarowanie terenu i budowa dojść pieszych i dojazdów do przystanku PKP, wraz z siedmioma miejscami krótkoterminowego postoju dla samochodów. Wykonawca zrobił już podbudowę i ułożył krawężniki. Do zrobienia pozostała jeszcze nawierzchnia. - Ponadto posadowione zostały słupy oświetleniowe i 175 koszy gabionowych, w których zostały zasadzone krzewy - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Olsztynie.

Trwa także wykańczanie pawilonu pamięci, upamiętniający istniejący niegdyś w tym miejscu cmentarz ewangelicki. Nad przebiegiem prac od początku czuwali archeolodzy, ponieważ założony w XIX wieku cmentarz ewangelicki został zlikwidowany tylko formalnie i powierzchniowo.

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Raport Złotorowicza - dr Szymon Kardaś
Nasi Partnerzy polecają