Komendant olsztyńskiej policji odchodzi ze stanowiska. Kto będzie następcą? [ZDJĘCIA]

2021-03-01 14:33 sch
Nowy komendant olsztyńskiej policji
Autor: wm.policja.gov.pl Insp. Piotr Zabuski odchodzi na emeryturę. Olsztyńska policja będzie mieć nowego komendanta.

Po 30 latach służby odszedł na emeryturę. Od 2017 roku był Komendantem Miejski Policji w Olsztynie.– Dobiega koniec mojej służby w policji, którą będę wspominał bardzo miło. Przywiązałem się do tej formacji i oddałem jej kawał swojego życia. Gdybym miał jeszcze raz podejmować decyzję jaki zawód wybrać nadal nie miałbym wątpliwości, że chciałbym być policjantem – powiedział insp. Piotr Zabuski, którego następcą będzie mł. insp. Robert Zalewski

Uroczystość pożegnania ze sztandarem insp. Piotra Zabyskiego odbyła się w siedzibie olsztyńskiej jednostki Policji przy ul. Partyzantów 23. Z uwagi na obostrzenia sanitarne, pożegnanie z kadrą kierowniczą w większym gronie było niemożliwe, dlatego zdanie stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie odbyło się w kameralnej atmosferze przy udziale Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka.

Oficjalnie ze sztandarem po ponad 30 latach służby pożegnał się Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, który na szefa olsztyńskich policjantów powołany został 4 lutego 2017 roku. Insp. Piotr Zabuski służbę w niebieskim mundurze rozpoczął w listopadzie w 1990 roku, zasilając szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, gdzie służąc w wydziale zajmującym się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w 2000 roku został jego naczelnikiem. Od początku służby w policji insp. Piotr Zabuski związany był z Olsztynem i powiatem olsztyńskim.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wonder Woman służy w policji! Piękna policjantka ze Szczytna trudnych akcji się nie boi [GALERIA]

Super Raport 01.03 (Goście: Paweł Kukiz - Kukiz'15, Tomasz Trela - Lewica), Sedno Sprawy: Adam Niedzielski

To pożegnanie było inne niż zwykle, bo odbyło się w pełnym reżimie sanitarnym. Z tego powodu uroczystość w większym gronie nie była możliwa. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek podziękował Komendantowi Miejskiemu Policji w Olsztynie insp. Piotrowi Zabuskiemu za zaangażowanie i wzorowo pełnioną przez ponad trzy dekady służbę. – Emerytura to czas, który należy przeznaczyć na realizację swoich pasji i planów – powiedział nadinsp. Tomasz Klimek.

Decyzją Szefa Warmińsko-Mazurskich policjantów obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Olsztyna przejął mł. insp. Robert Zalewski – dotychczasowy I Zastępca Komenda Miejskiego Policji w Olsztynie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Policjant z Olsztyna niczym PUDZIAN?! Niestraszne mu nawet 21 ton! [ZDJĘCIA]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE