Komunikacja miejska w Olsztynie. WAŻNE ZMIANY, nie tylko przez koronawirusa

2020-05-18 9:09
Tramwaj w Olsztynie
Autor: FB Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza Przetarg na rozbudowę linii tramwajowej w Olsztynie

W olsztyńskich autobusach i tramwajach od 18 maja (poniedziałek) może podróżować więcej pasażerów niż do tej pory. Liczba podróżnych w autobusach i tramwajach będzie uzależniona od ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących dla danego typu pojazdu. Od teraz limit wynosi 30 proc. sumy wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Koronawirus: zmiany w MPK Olsztyn

- W praktyce oznacza to, że w przypadku autobusów liczba ta wahać się będzie od 14 dla najmniejszych pojazdów 10-metrowych do maksymalnie 50 osób w przypadku niektórych autobusów przegubowych - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. 30-procentowy limit obowiązywać będzie także w tramwajach.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z nią obostrzenia do 17 maja (niedziela) obowiązujący limit podróżnych wynosił maksymalnie połowę miejsc siedzących. Co ważne, zachowane zostanie dotychczasowe oznakowanie dostępnych oraz wyłączonych z użytkowania miejsc siedzących.

Zmiany w MPK Olsztyn. Co jeszcze?

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje również, że od 18 maja 2020, na odcinku leśnym al. Wojska Polskiego planowane jest rozpoczęcie naprawy nawierzchni bitumicznej. W przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków pogodowych, termin rozpoczęcia prac może ulec zmianie.

Ponadto ZDZiT w porozumieniu z Gminą Purda od 18 maja uruchomia również nową linię autobusową 104. Autobusy tej linii kursować będą w dniach obowiązywania rozkładu jazdy "Dni robocze (od poniedziałku do piątku)" na trasie: "Cementowa" - "Klebark Wielki".  Na linii obowiązuje taka sama taryfa biletowa jak na terenie Olsztyna. W związku z trwającymi pracami budowlanymi, w początkowym okresie niedostępny dla pasażerów będzie przystanek "Klebark Mały I" w kierunku Klebarka Wielkiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Bobry całują się w wodzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE