Dziki w Olsztynie

i

Autor: Konrad Bukowiecki Kulomiot Konrad Bukowiecki nagrał filmik, na którym w centrum Olsztyna przez przejście dla pieszych przechodzą... dziki.

Dziki w Olsztynie nic sobie nie robią z przepisów! Spacer nagrał Konrad Bukowiecki [WIDEO]

2020-05-18 7:35

Widok stada dzików spacerujących ulicami Olsztyna nie zaskakuje już chyba żadnego mieszkańca stolicy Warmii i Mazur. Ostatnio na dziki natknął się mistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki. Kulomiot AZS UWM Olsztyn nagrał, jak dziki przechodzą przez pasy bezpieczeństwa w centrum miasta.

Dziki spacerujące po ulicach Olsztyna to problem, z którym miasto mierzy się od lat. Podejmowane działania jak na razie nie przynoszą efektu, ponieważ zwierzęta są już widywane nie tylko na obrzeżach Olsztyna lub spokojniejszych osiedlach, ale i w centrum stolicy woj. warmińsko-mazurskiego.

Kilka dni temu na dziki natknął się Konrad Bukowiecki. Mistrz Europy w pchnięciu kulą reprezentuje AZS UWM Olsztyn, jednak w stolicy Warmii i Mazur można go spotkać rzadko. Bukowiecki większość roku spędza za granicą: na zawodach i zgrupowaniach. W związku z epidemią koronawirusa, granice w Polsce są jednak dla większości zamknięte, więc Bukowiecki bardzo często trenuje na wyremontowanym niedawno olsztyńskim stadionie w studenckim osiedlu Kortowo.

Zwierzęta na Warmii i Mazurach w ostatnim czasie robią furorę w internecie. Kilka dni temu pisaliśmy o całujących się w wodzie bobrach. Z kolei w jednym z warmińsko-mazurskich lasów biegał ostatnio daniel albinos.

Konrad Bukowiecki - kim jest?

Chociaż Konrad Bukowiecki dwa miesiące temu skończył zaledwie 23 lata, już może pochwalić się wieloma sukcesami. Wygrywał mistrzostwo Europy zarówno w hali, jak i na otwartym stadionie. Był rekordzistą Polski i wielokrotnym medalistą krajowych mistrzostw. Wielokrotnie wygrywał mistrzowskie imprezy w kategorii juniorów i młodzieżowców.

Konrad Bukowiecki

i

Autor: Paweł Skraba Konrad Bukowiecki
Tak królowie futbolu wydają swoje fortuny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają