Dziki w Olsztynie nic sobie nie robią z przepisów! Spacer nagrał Konrad Bukowiecki [WIDEO]

2020-05-18 7:35 SCH
Dziki w Olsztynie
Autor: Konrad Bukowiecki Kulomiot Konrad Bukowiecki nagrał filmik, na którym w centrum Olsztyna przez przejście dla pieszych przechodzą... dziki.

Widok stada dzików spacerujących ulicami Olsztyna nie zaskakuje już chyba żadnego mieszkańca stolicy Warmii i Mazur. Ostatnio na dziki natknął się mistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki. Kulomiot AZS UWM Olsztyn nagrał, jak dziki przechodzą przez pasy bezpieczeństwa w centrum miasta.

Dziki spacerujące po ulicach Olsztyna to problem, z którym miasto mierzy się od lat. Podejmowane działania jak na razie nie przynoszą efektu, ponieważ zwierzęta są już widywane nie tylko na obrzeżach Olsztyna lub spokojniejszych osiedlach, ale i w centrum stolicy woj. warmińsko-mazurskiego.

Kilka dni temu na dziki natknął się Konrad Bukowiecki. Mistrz Europy w pchnięciu kulą reprezentuje AZS UWM Olsztyn, jednak w stolicy Warmii i Mazur można go spotkać rzadko. Bukowiecki większość roku spędza za granicą: na zawodach i zgrupowaniach. W związku z epidemią koronawirusa, granice w Polsce są jednak dla większości zamknięte, więc Bukowiecki bardzo często trenuje na wyremontowanym niedawno olsztyńskim stadionie w studenckim osiedlu Kortowo.

Zwierzęta na Warmii i Mazurach w ostatnim czasie robią furorę w internecie. Kilka dni temu pisaliśmy o całujących się w wodzie bobrach. Z kolei w jednym z warmińsko-mazurskich lasów biegał ostatnio daniel albinos.

Konrad Bukowiecki - kim jest?

Chociaż Konrad Bukowiecki dwa miesiące temu skończył zaledwie 23 lata, już może pochwalić się wieloma sukcesami. Wygrywał mistrzostwo Europy zarówno w hali, jak i na otwartym stadionie. Był rekordzistą Polski i wielokrotnym medalistą krajowych mistrzostw. Wielokrotnie wygrywał mistrzowskie imprezy w kategorii juniorów i młodzieżowców.

Konrad Bukowiecki
Autor: Paweł Skraba Konrad Bukowiecki
Tak królowie futbolu wydają swoje fortuny