Autobus Olsztyn

i

Autor: Marcin Kierul / Urząd Miasta Olsztyna Komunikacja miejska w Olsztynie - zdj. ilustracyjne.

Zmiany dla pasażerów

Komunikacja miejska w Olsztynie. Zmiany od 10 października

2022-10-10 8:51

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje o zmianach w komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać od 10 października (poniedziałek). Zmiany dotyczą linii 108 i 112, a także linii 117 oraz 126. Szczegóły znajdziecie w dalszej części artykułu.

Co zmieni się w komunikacji miejskiej w Olsztynie?

Od 10 października (poniedziałek) w związku z planowanym udostępnieniem przejazdu z Drogi Krajowej nr 51 w ul. Wadąską, przywrócone zostają podstawowe trasy linii 108 i 112. Linie te powracają do godzin odjazdów sprzed rozpoczęcia prac związanych z budową ronda (nowe rozkłady jazdy dostępne są w zakładce "rozkład jazdy").

Nie została jeszcze wprowadzona docelowa organizacja ruchu dla zespołu przystankowego "Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia", więc tymczasowo utrzymane pozostają obecne zasady kursowania linii 117 i 126. Linia 117 do odwołania kursować będzie w dalszym ciągu wyłącznie na trasie "Osiedle Generałów" - "Jakubowo", natomiast na linii 126 wybrane kursy realizowane będą na trasie "Osiedle Generałów" - "Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia" - zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy. Dla linii 108 obowiązywał będzie tymczasowy przystanek "Cmentarz Dywity-Brama Zachodnia" przy DK51 - bez zajazdu na starą pętlę przy zachodniej bramie cmentarza. Funkcjonowanie linii 110 pozostaje bez zmian.

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Zaatakował kierowcą MPK Wrocław. Bił i kopał go na pętli autobusowej