Komunikacja miejska w Olsztynie. Zmiany w cenach biletów. Będą nowe stawki

2021-01-14 17:36 sch
Tramwaj Olsztyn
Autor: Pixabay Zmiany w cenach biletów komunikacji miejskiej w Olsztynie.

Olsztyńscy radni zdecydowali o zmianach w cenach biletów komunikacji miejskiej. Nowe rozwiązania wejdą w życie od 1 marca. Co się zmieni? Które bilety będą droższe, a które tańsze? Sprawdź szczegóły!

Ceny biletów w Olsztynie. Za co zapłacimy mniej?

Zmiany w cenach biletów w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Obniżone zostaną ceny biletów rocznych. Od 1 marca będzie to 880 zł w taryfie normalnej i 440 zł w taryfie ulgowej. Bez zmian pozostają ceny biletów miesięcznych, 30-dniowych, trzymiesięcznych oraz Biletu Dużej Rodziny.

- Takie działanie ma spowodować, że osoby korzystające regularnie z komunikacji miejskiej nie odczują skutków zmian w opłatach za przejazdy - mówi Marcin Szwarc, dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Natomiast pasażerowie, którzy zdecydują się kupić bilety roczne, zapłacą finalnie nawet mniej o koszt jednego miesiąca w skali całego roku.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Ceny biletów w Olsztynie. Co zdrożeje? "Taniej niż w Lublinie czy Białymstoku"

Zdrożeją natomiast ceny biletów jednorazowych i krótkookresowych: 30-, 45- i 90-minutowego oraz 24-godzinnego i trzydobowego. Od 1 marca stawka za bilet jednoliniowy oraz 30-minutowy będzie wynosić 3,40 zł. To więcej o 40 gr. To porównywalna cena z tą, jaką płacą podróżni w Kielcach, a niższa niż np. w Rzeszowie, Gdyni, Lublinie czy Białymstoku.

Wprowadzona zostanie także odpłatność na liniach obsługujących uroczystości odpustowe w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. Stawka to dwukrotność ceny biletu jednoliniowego.

CZYTAJ TEŻ: Warmińsko-mazurskie. Nowi funkcjonariusze w straży granicznej [ZDJĘCIA]

Zmiany w funkcjonowaniu niektórych linii

- Zależy nam na utrzymaniu wysokiej jakości usług - mówi dyrektor Szwarc. - Musimy jednocześnie równoważyć koszt funkcjonowania publicznego transportu, szczególnie w obliczu pandemii koronawirusa.

Dlatego w pierwszej połowie roku wprowadzone zostaną korekty w funkcjonowaniu linii obsługujących kampus uniwersytecki w Kortowie. Natomiast w drugiej połowie roku lub od września - w zależności od sytuacji epidemicznej - wróciłaby oferta zbliżona do tej sprzed pandemii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Warmińsko-mazurskie. Atak zimy. Karetka z potrzebującym utknęła w zaspie. Pomogli strażacy

O co prosiła Iwona Wieczorek? Janusz Szostak wyjaśnia! Zobacz wideo