Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus. Czarny dzień na Warmii i Mazurach! Kolejne ofiary epidemii!

2020-09-21 17:48

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary epidemii na Warmii i Mazurach! W poniedziałek (21 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch osobach z woj. warmińsko-mazurskiego, które zmarły w wyniku zakażenia COVID-19. W sumie już 12 osób z naszego regionu przegrało walkę z koronawirusem. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Nie żyją dwie osoby

Tragiczne wieści ze szpitali w Elblągu i Ostródzie. Zmarły tam dwie osoby zakażone koronawirusem. Życie straciła 66-letnia kobieta z powiatu bartoszyckiego oraz 78-letni mężczyzna z powiatu ostródzkiego. Oboje mieli choroby współistniejące. W sumie już 12 osób z Warmii i Mazur zmarło z powodu koronawirusa.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Najgorsza sytuacja w Olsztynie

Wzrosła też liczba zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim. Lokalny sanepid poinformował o 11 nowych zachorowaniach. Zakażenia dotyczą powiatów: działdowskiego (młoda kobieta, 2 kobiety w średnim wieku, starsza kobieta), Olsztyna (młody mężczyzna, kobieta w średnim wieku), iławskiego (starsza kobieta i starszy mężczyzna), bartoszyckiego (starsza kobieta), kętrzyńskiego (mężczyzna w średnim wieku) i ostródzkiego (starszy mężczyzna).

W sumie już 1222 osoby z Warmii i Mazur zachorowały na COVID-19, najwięcej z Olsztyna (172). W regionie jest też 830 ozdrowieńców. W ciągu ostatniej doby koronawirusa wyleczyło dwoje pacjentów z powiatu ostródzkiego i pacjent z powiatu nowomiejskiego. Od początku epidemii w woj. warmińsko-mazurskim wykonano 77084 testów na obecność koronawirusa.

Koronawirus. Prawie 80 tysięcy chorych w Polsce

Co jeszcze mówią statystyki? Hospitalizowanych jest 18 pacjentów. W kwarantannie przebywa 2758 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 633. Tymczasem w całej Polsce na COVID-19 zachorowało prawie 80 tysięcy osób, dokładnie 79 988, zaś 2298 pacjentów zmarło.

Sonda
Czy walki na gołe pięści powinny być zakazane?
Express Biedrzyckiej - Jarosław Sellin: To Ziobro i Gowin zerwali koalicję. Rząd mniejszościowy może działać sprawnie