Koronawirus: DRAMATYCZNE DANE z Warmińsko-Mazurskiego! Raport Ministerstwa Zdrowia z 24 lutego

2021-02-24 10:37 Michał Michalak
Koronawirus: DRAMATYCZNE DANE z Warmińsko-Mazurskiego! Raport Ministerstwa Zdrowia z 24 lutego
Autor: jewhisperer/cc0/Pixabay.com Koronawirus: DRAMATYCZNE DANE z Warmińsko-Mazurskiego! Raport Ministerstwa Zdrowia z 24 lutego

Najnowsze, dramatyczne dane o epidemii koronawirusa na Warmii i Mazurach. We środę (24 lutego) w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano prawie tysiąc nowych przypadków zakażenia, co sprawia, że region był pod tym względem jednym z najgorszych w kraju. W całej Polsce przybyło 12 146 nowych zakażeń. Sprawdź szczegóły raportu Ministerstwa Zdrowia!

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Raport Ministerstwa Zdrowia [24 lutego]

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Codziennie, o godz. 10:30, Ministerstwo Zdrowia publikuje raport z liczbą nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z podziałem na województwa. W środę 24 lutego odnotowano 970 nowych zakażeń koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim. To czwarty najgorszy wynik w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w środę 24 lutego mamy 12 146 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1961), śląskiego (1529), pomorskiego (1113), warmińsko-mazurskiego (970), wielkopolskiego (962), kujawsko-pomorskiego (741), małopolskiego (718), podkarpackiego (656), dolnośląskiego (642), łódzkiego (639), lubelskiego (451), podlaskiego (449), zachodniopomorskiego (412), lubuskiego (345), świętokrzyskiego (236), opolskiego (108). 214 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

214 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 67 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 305 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 661 109 /42 808 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dramatyczne dane z województwa warmińsko-mazurskiego

W związku ze znaczną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem województwo warmińsko-mazurskie może zostać objęte planowaną przez Ministerstwo Zdrowia regionalizacją obostrzeń.

- (...) Tutaj raczej mówimy o tym, że w województwie warmińsko-mazurskim zostaną cofnięte - przynajmniej część - te poluzowania, które miały miejsce ostatnio (...) praktycznie 1/3 wyników testów wykonywanych w województwie warmińsko-mazurskim daje pozytywny wynik - powiedział dziś na antenie TOK FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia dodał, że na Warmii i Mazurach znowu mogą zostać zamknięte hotele, a dzieci z klas 1-3 i przedszkoli być może nie będą się mogły uczyć stacjonarnie, mimo że będzie na to zgoda w innych regionach. Poza tym przyznał, że województwo warmińsko-mazurskie ma bardzo wysoki udział mutacji brytyjskiej koronawirusa w łącznej liczbie przypadków zakażenia.

Kukowo: Tragiczny wypadek na DK 65. Nie żyje kierowca ciężarówki. Był obywatelem Białorusi

dr Maciej Hamankiewicz: Mówienie o falach epidemii jest niepotrzebne. Przed nami jeszcze wiele fal [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE