kwarantanna

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Pile

Koronawirus na Warmii i Mazurach: POTĘŻNA KARA za łamanie zasad kwarantanny domowej!

2020-04-13 6:58

Każda osoba objęta kwarantanną domową ma obowiązek stosowania się do decyzji służb sanitarnych. Złamanie jej zasad grozi wysoką karą finansową. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Morąga (woj. warmińsko-mazurskie), na którego Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył karę 25 tysięcy złotych z rygorem natychmiastowej wykonalności.

28-letni mężczyzna, który podczas swojej 14-dniowej kwarantanny domowej wielokrotnie łamał jej zasady. Mężczyzna ignorował obowiązek pozostania w domu: wychodził do sklepu, na spacery lub odwiedzał znajomych.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostródzie w drodze decyzji administracyjnej nałożył na mężczyznę karę 25 tysięcy złotych z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową przestrzegają jej zasad. Umundurowani funkcjonariusze podjeżdżają pod adres, gdzie dana osoba powinna przebywać i nawiązują z nią kontakt, korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Najczęściej robią to telefonicznie. Następnie potwierdzają jej obecność w danym miejscu. Z takiego sprawdzenia sporządzana jest później dokumentacja. Osoba pytana jest też m.in. o stan zdrowia oraz bieżące potrzeby. Zebrane informacje trafiają później do służb sanitarnych.

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze": cała prawda o gumowych rękawiczkach.

Koronawirus na Warmii i Mazurach