Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 26 września]

2020-09-26 12:21

Koronawirus w Polsce. Sobota (26 września) to kolejny dzień z ponad tysiącem potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym kraju. Przybyło 1584 chorych na COVID-19. Jak wygląda sytuacja na Warmii i Mazurach? Sprawdźcie szczegóły!

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. W sobotę (26 września) Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ich aż 1584. Najgorzej sytuacja wygląda w Małopolsce (259 zakażeń) oraz Wielkopolsce, Pomorzu, Śląsku, a także województwach łódzkim i kujawsko-pomorskim. Tam wykryto ponad 100 nowych przypadków. W sumie w naszym kraju od początku epidemii na COVID-19 zachorowało już 85980 osób. Zmarło 2424 osoby, z czego aż 32 ostatniej doby.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. 200 zakażeń w Olsztynie

Jak wygląda sytuacja na Warmii i Mazurach? W naszym regionie potwierdzono 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Znacznie mniej niż w piątek, 26 września, jednak to wciąż jeden z wyższych przyrostów dziennych w woj. warmińsko-mazurskim. W sumie już 1430 pacjentów z Warmii i Mazur zachorowało na COVID-19. Najwięcej z Olsztyna (200 zakażeń). Zmarło 13 osób. Jest też 892 ozdrowieńców.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Gdzie są zakażenia?

Zakażenia dotyczą powiatów: iławskiego (dziewczynka, młody mężczyzna, 3 kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, starsza kobieta, starszy mężczyzna), ostródzkiego (młody mężczyzna, 3 kobiety w średnim wieku, starsza kobieta, starszy mężczyzna) działdowskiego (dwie młode kobiety, dwie kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, starsza kobieta), Olsztyna (młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku, 3 starsze kobiety, starszy mężczyzna) oraz powiatów: szczycieńskiego (3 młodych mężczyzn, kobieta i mężczyzna w średnim wieku), nidzickiego (chłopiec i starszy mężczyzna), Elbląga (starsza kobieta i starszy mężczyzna), kętrzyńskiego (dwóch mężczyzn w średnim wieku), olsztyńskiego (mężczyzna w średnim wieku i starszy mężczyzna), braniewskiego (młody mężczyzna),ełckiego (młoda kobieta) i nowomiejskiego (starsza kobieta).

Jest też 14 ozdrowień. Po jednym z Olsztyna i powiatu giżyckiego oraz 12 powiatu olsztyńskiego.

Co wiesz o ludzkim ciele? Komplet punktów obowiązkowy!

Pytanie 1 z 15
Ile kości ma dorosły człowiek?
Super Raport 25.09 (Goście: Jacek Żalek - poseł PiS, Krzysztof Brejza, Koalicja Obywatelska)