Koronawirus na Warmii i Mazurach. W sobotę 23 maja wzrosła liczba zakażonych [RAPORT]

2020-05-23 18:33 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych COVID-19 w woj. warmińsko-mazurskim. W sobotę (23 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem w naszym regionie. W sumie już 175 osób na Warmii i Mazurach zaraziło się wirusem SARS-CoV-2. Kim jest pacjent? Sprawdź w najnowszym raporcie z aktualnymi danymi!

Koronawirus na Warmii i Mazurach [NOWE DANE]

W sobotę (23 maja) liczba osób zakażonych koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim wzrosła do 175. Nowy przypadek wykryto w powiecie giżyckim u starszego mężczyzny. Przebywa on w miejscowym szpitalu. Najwięcej zarażonych jest w powiecie iławskim (36). Z kolei 142 pacjentów na Warmii i Mazurach zostało wyleczonych z COVID-19. Jedna osoba zmarła.

Koronawirus - relacja

Co mówią pozostałe statystyki? Od początku epidemii wykonano ponad 23 tys. testów na obecność koronawirusa. W kwarantannie przebywa 1477 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 374. Hospitalizowanych jest 10 osób.

Tymczasem w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 20931 osób, a 993 pacjentów zmarło. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o epidemii koronawirusa, zajrzyj do NASZEJ RELACJI.

Dawid Podsiadło kiedyś i dziś

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.