Warmińsko-mazurscy policjanci w czasie epidemii koronawirusa

i

Autor: wm.policja.gov.pl Patrol złożony z policjanta i funkcjonariusza Straży Miejskiej w Olsztynie

Koronawirus: spacerował po Ełku w środku nocy. Towarzyszył mu kolega z Warszawy

2020-04-10 11:30

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Podczas epidemii policjanci w całej Polsce mają mnóstwo pracy. Sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zasad kwarantanny domowej i czy nie łamią zakazów wprowadzonych za rząd. Niestety, każdego dnia funkcjonariusze informują o kolejnych karach i przykładach skrajnej nieodpowiedzialności.

Przyjechał do Ełku z Warszawy na spacer

W Ełku interweniowali wobec osób, które złamały zasady obowiązkowej kwarantanny i opuściły swoje mieszkania. Kobieta z Ełku wyszła na spacer z psem. Natomiast mężczyzna poddany kwarantannie na podwórzu zajmował się kotami.

Podczas nocnego patrolowania miasta na ełckiej promenadzie policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn spacerujących po Ełku. Okazało się, że jeden z nich przyjechał z Warszawy i wspólnie wybrali się na nocne zwiedzanie miasta. Zakończyło się ono dla nich mandatami w kwocie 500 zł.

Koronawirus w Polsce: jak zrobić filtr do maseczki w domu

Olsztyn: Do sklepu powodu

W rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego z ul. Synów Pułku przebywał „dziwnie” zachowujący się mężczyzna, który wymachiwał rękami i próbował zatrzymywać samochody. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Interweniujący policjanci wylegitymowali 36-letnieg mężczyznę, który nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania.

Z kolei w pobliżu jednego ze sklepów przy ul. Wyszyńskiego bez celu miał przemieszczał się mężczyzna. Policjanci wylegitymowali 40-letniego mieszkańca gminy Barczewo, który oświadczył, że przyjechał do Olsztyna na zakupy oraz w odwiedziny do swojego znajomego. Mężczyzna, który od dłuższego czasu chodził w pobliżu sklepu przyznał się, że jego wizyta w Olsztynie nie ma konkretnego celu, a jedynie chęć spotkania się ze znajomym.

Szczytno: Jeździli po mieście bez celu

Szczycieńscy policjanci podjęli interwencje wobec dwóch mieszkańców miasta, którzy pili alkohol w miejscu publicznym. 45-latek oraz jego 36-letni znajomy oświadczyli, że „kręcą się po mieście bez celu”.

Funkcjonariusze poinformowali ich o zakazie spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz o obowiązującym ograniczeniu przemieszczania się, na co mężczyźni odpowiedzieli, „że wiedzą, jednak nie mają zamiaru się do tego stosować”. Funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Tego samego dnia funkcjonariusze ustalili, że dwóch mieszkańców Szczytna i jedna mieszkanka gminy Pasym, jako osoby objęte kwarantanną domową, nie stosują się do wydanych im przez sanepid poleceń.

Policjanci zatrzymali do też kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. W pojeździe znajdowało pięcioro młodych mieszkańców Szczytna, w wieku od 21 do 25 lat. Jeździli po mieście bez celu. Oświadczyli, że „chcieli się spotkać, przejechać i zobaczyć, co się dzieje na mieście”. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ

Koronawirus. Posłuchaj o prawach pracownika w obliczu pandemii. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Zabrzańska policja w walce z epidemią

Koronawirus na Warmii i Mazurach