Koronawirus w Polsce. Ksiądz wśród zakażonych na Warmii i Mazurach [RAPORT, 5 czerwca]

2020-06-05 19:04 SCH
Ksiądz zakażony koronawirusem na Warmii i Mazurach
Autor: Pixabay Ksiądz zakażony koronawirusem na Warmii i Mazurach.

Koronawirus w Polsce. Do 180 osób wzrosła liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na Warmii i Mazurach. W piątek (5 czerwca) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki potwierdził pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 od 26 maja. Okazuje się, że zarażonym pacjentem jest... ksiądz. Sprawdź najnowszy raport dotyczący epidemii w regionie.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Ksiądz z Braniewa zakażony

Nowy przypadek koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim. Jest nim ksiądz z parafii św. Krzyża w Braniewie. Duchowny wrócił niedawno z podróży po Polsce. Był w Małopolsce i Zakopanem. Już wtedy czuł się źle.

Pojechał własnym samochodem na test do Elbląga i ten przyniósł wynik dodatni. Ksiądz został odizolowany. Nim poczuł się źle, zdążył jeszcze odprawić kilka mszy. Duchowny przebywa w izolacji domowej.

W sumie już 180 osób na Warmii i Mazurach jest zakażonych koronawirusem, najwięcej z powiatu iławskiego (36). Są też dobre wiadomości. Wyzdrowiały trzy osoby z Olsztyna: młoda kobieta oraz młody i starszy mężczyzna. W sumie już 163 pacjentów z woj. warmińsko-mazurskiego wyleczyło COVID-19.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [NOWE DANE]

Co mówią pozostałe statystyki? Hospitalizowanych jest 7 pacjentów, a w kwarantannie przebywa 975 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 526 osób. Tymczasem w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 25410 osób, zaś 1137 zmarło.

Tak mieszka Robert Lewandowski!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.