Koronawirus w Polsce. Prawie 2000 zakażeń w Polsce, ponad 100 na Warmii i Mazurach!

2020-10-01 10:40 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus w Polsce. Tak fatalnego dnia nie było od początku epidemii w naszym kraju. W czwartek (1 października) Ministerstwo Zdrowia odnotowały rekordowy przyrost dzienny. W Polsce zaraziło się 1967 osób w ciągu ostatniej doby. Przekroczona została również kolejna bariera na Warmii i Mazurach. W naszym regionie na koronawirusa zachorowało ponad 100 osób! Sprawdź szczegóły!

Koronawirus bije rekordy

Koronawirus w Polsce. Rekordowy przyrost zakażeń w naszym kraju. W ciągu ostatniej doby odnotowano aż 1967 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W wielu województwach odnotowano ponad 100 nowych zachorowań, także w woj. warmińsko-mazurskim. Mamy też 30 kolejnych ofiar epidemii. W sumie w Polsce już 93481 osób zaraziło się koronawirusem. 2543 pacjentów zmarło.

Ponad 100 zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach

Rekordowy przyrost dzienny także na Warmii i Mazurach. Po raz pierwszy od początku epidemii odnotowano w naszym regionie ponad 100 zakażeń. Jest ich dokładnie 102, co oznacza, że w sumie w woj. warmińsko-mazurskim koronawirusem zaraziło się 1745 pacjentów. Najwięcej przypadków wykryto w Olsztynie - 212. Nowe ogniska COVID-19 to Domy Pomocy Społecznie w Iławie i Grodzicznie (powiat nowomiejski).

Nowe zakażenia w czwartku (1 października) dotyczą powiatów: nowomiejskiego (59), iławskiego (7), bartoszyckiego, działdowskiego i olsztyńskiego (po 5), Olsztyna, Elbląga i powiatu piskiego (po 4), powiatów ostródzkiego i kętrzyńskiego (po 3) oraz mrągowskiego i elbląskiego (po 2).

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Tragiczne wieści z Elbląga. Pacjent nie żyje

Niestety, rośnie też liczba śmiertelnych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach. W szpitalu w Elbląsku zmarł już 17. pacjent zakażony COVID-19. Był nim 89-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Cierpiał na choroby współistniejące.

Dobre wiadomości są takie, że rośnie też liczba ozdrowieńców. W czwartek (1 października) lokalny sanepid poinformował o dziewięciu kolejnych osobach, które wygrały walkę z koronawirusem. Są to pacjenci z powiatów: nidzickiego i ostródzkiego (po 2) oraz po jednym z nowomiejskiego i działdowskiego. W sumie na Warmii i Mazurach mamy już 920 ozdrowieńców.

Express Biedrzyckiej - Marcin Ociepa: Czarnek to świetny polityk. Nie będzie krucjaty

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.