koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Kim są zakażeni pacjenci, skąd pochodzą? [AKTUALNE DANE]

2020-03-23 7:36

W woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono do tej pory 22 przypadki zachorowania na koronawirusa. Skąd pochodzą zakażeni pacjenci? Jak mogło dojść do zakażenia? Sprawdźcie najnowszy raport z aktualnymi informacjami.

Gdzie jest najwięcej osób zakażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach? Według najnowszych informacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, spośród 22 chorych na COVID-19, niemal połowę przypadków wykryto w powiecie elbląskim (9), z czego tylko 8 w samym Elblągu.

Z kolei 7 osób zostało zakażonych w powiecie olsztyńskim, w tym 4 w Olsztynie, stolicy województwa. Pozostałe przypadki zakażenia koronawirusem, dotycząca powiatów: braniewskiego, giżyckiego, oleckiego i szczycieńskiego.

Koronawirus na Warmii i Mazurach [RAPORT]

Co z pozostałymi statystykami w naszym regionie? Według danych UW w Olsztynie z 22 marca, hospitalizowane są 72 osoby, w tym 18 zakażonych pacjentów.

Pod kwarantanną domową znajduje się 708 osób, w tym 4 zarażone osoby. Kwarantannie ustawowej poddało się 1788 osób, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęto 1715 osób. Jak do tej pory wykonano 1127 testów na obecność koronawirusa.

Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Kim są pacjenci?

W weekend potwierdzono (21-22 marca) 5 przypadków zakażenia koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim. Jedna z zakażonych osób to starszy mężczyzna, który niedawno wrócił z Włoch. Przebywa on w szpitalu, a jego stan lekarze określają jako "średni".

Drugi z zakażonych to mężczyzna w średnim wieku. Wrócił z Anglii. Lekarze stwierdzili, że z jego zdrowiem jest na tyle dobrze, że może pozostać w domu. Podobnie jest z zakażonym chłopcem, który również przebywał niedawno w Anglii.

21. potwierdzony przypadek koronawirusa na Warmii i Mazurach to mężczyzna w średnim wieku. Chory jest mieszkańcem powiatu olsztyńskiego, który wrócił niedawno z Austrii. Mężczyzna jest obecnie hospitalizowany, a jego stan określony został jako dobry.

Ostatni - jak dotąd - potwierdzony przypadek to zakażona kobieta w średnim wieku, która wróciła niedawno z Anglii. Obecnie chora przebywa w szpitalu zakaźnym w Ostródzie, w stanie dobrym.

Koronawirus - relacja

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi informacjami dotyczącymi koronawirusa w Polsce i na świecie, zajrzyj do naszej RELACJI.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE