Koronawirus w Polsce: Dwie ofiary śmiertelne. Zmiany w Dzienniku Ustaw! Ostra reakcja władz [NA ŻYWO]

i

Autor: governortomwolf /Wikimedia Commons Koronawirus w Polsce: Dwie ofiary śmiertelne. Zmiany w Dzienniku Ustaw! Ostra reakcja władz [NA ŻYWO]

Warmia i Mazury: W niedzielę potwierdzono dwa nowe przypadki koronawirusa

2020-03-22 19:32

W niedzielę kilka minut przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Jeden nowy przypadek dotyczy chorego z województwa lubelskiego. Łączna liczba zarażonych przekroczyła tym samym 600 i w szybkim tempie zbliża się do tysiąca.

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało na Twitterze chwilę przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia.

Kim są nowi zarażeni z województwa warmińsko-mazurskiego?

W niedzielę potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch kolejnych pacjentów z województwa warmińsko-mazurskiego. Łączna liczba przypadków wirusa SARS-CoV-2 wzrosła do 18. Przypadki odnotowano w powiatach: braniewskim (2), elbląskim (1), w Elblągu (8), giżyckim (1), oleckim (2), olsztyńskim (3), w Olsztynie (3), szczycieńskim (1). 

W całej Polsce odnotowano 627 przypadków koronawirusa, siedem osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jakie są zasady kwarantanny domowej w przypadku koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE