Koronawirus w Krakowie. Zakażony personel Szpitala Uniwersyteckiego! Zamknięte oddziały

i

Autor: KAZ / archiwum se.pl

Koronawirus w Krakowie. Zakażony personel Szpitala Uniwersyteckiego! Zamknięte oddziały

2020-03-22 17:38

Koronawirus uderza w najczulszy punkt - w pracowników ochrony zdrowia. Testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie trzech osób z personelu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym konieczne było zamknięcie w trybie pilnym dwóch oddziałów największego szpitala w Polsce.

Pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego z koronawirusem

W niedzielę potwierdzono zakażenie koronawirusem u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W związku z zaistniałą sytuacją zamknięto dwa oddziały szpitala znajdujące się w nowej siedzibie przy ulicy Jakubowskiego 2 - Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

Szokujące inormacje potwierdza Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego.

- W związku z zakażeniem koronawirusem pracowników, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2 - poinformowano w specjalnym komunikacie.

Źródłem zarażenia był jeden z pracowników, który poza szpitalem mógł mieć kontakt z osobą chorą na koronawirusa. Szpital Uniwersytecki wstrzymał wszystkie przyjęcia na wyżej wymienione oddziały.

Koronawirus. Dramatyczny apel SU

Dramatyczny apel Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Lekarzom i pielęgniarkom brakuje dosłownie wszystkiego. Rzeczniczka prasowa placówki zamieściła za facebooku wstrząsający opis sytuacji w szpitalu w czasie epidemii koronawirusa.

Przeczytaj go tutaj!

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE