Koronawirus warmińsko-mazurskie. Ilu pacjentów zaszczepiły zespoły wyjazdowe? NFZ ujawnia dane

Szczepionka - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay

Zespoły wyjazdowe z woj. warmińsko-mazurskiego zrealizowały 776 szczepień pacjentów obłożnie chorych i takich, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą dotrzeć do punktów szczepień - poinformowała PAP rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiego NFZ Magdalena Mil. Na Warmii i Mazurach działa 15 zespołów wyjazdowych, które szczepią pacjentów w ich domach.

- W województwie warmińsko-mazurskim do 13 kwietnia zespoły wyjazdowe zrealizowały 776 szczepień - podała Mil i przypomniała, że aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień ,pacjent obłożnie chory lub jego opiekun powinien zadzwonić do poradni POZ.

- Jeśli lekarz POZ potwierdzi, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu, wtedy przekazuje taką informację do wyjazdowego punktu szczepień. W dalszej kolejności wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta na szczepienie, ustala termin szczepienia i informuje o tym pacjenta lub jego opiekuna - podała rzecznik warmińsko-mazurskiego NFZ.

Na terenie Warmii i Mazur działa 15 wyjazdowych punktów szczepień oraz 228 stacjonarnych punktów szczepień. Z danych zamieszczonych przez resort zdrowia na stronie szczepimysie.gov.pl wynika, że w woj. warmińsko-mazurskim zrealizowano dotąd ponad 287 tys. szczepień, z czego dwiema dawkami zaszczepionych jest 75,4 tys. mieszkańców.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gdzie będą punkty szczepień masowych w Olsztynie? Miasto podało lokalizacje

Dlaczego diabetycy powinni się zaszczepić na COVID19?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE