Koronawirus. Zmarł 44-latek! Ogromny wzrost zakażeń na Warmii i Mazurach!

Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus na Warmii i Mazurach. 6 kolejnych ofiar epidemii w naszym regionie. Wśród śmiertelnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 Zmarł m.in. 44-letni mężczyzna z powiatu lidzbarskiego. Odnotowano również ponad 300 nowych przypadków koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim. Sprawdź szczegóły!

Warmia i Mazury. 44-latek wśród ofiar koronawirusa

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na Warmii i Mazurach. W ciągu ostatniej doby zmarło 6 osób zakażona wirusem SARS-CoV-2. Wśród śmiertelnych przypadków zakażenia jest 44-letni mężczyzna z powiatu lidzbarskiego. Zmarł w szpitalu w Elblągu.

Życie straciło również dwóch pacjentów szpitala w Piszu. To 77-letni mężczyzna z Olsztyna i 92-latek z powiatu olsztyńskiego. W szpitalu w Ostródzie zmarła 62-letnia kobieta z powiatu olsztyńskiego. W szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie zmarła 85-letnia pacjentka z powiatu lidzbarskiego. Z kolei w olsztyńskim szpitalu pulmonologicznym zmarła 84-latka z powiatu nowomiejskiego. Od początku epidemii na Warmii i Mazurach potwierdzono 84 śmiertelne przypadki zakażenia koronawirusem

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 301 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Olsztynie (49). Łącznie liczba potwierdzonych zakażeń w stolicy Warmii i Mazur przekroczyła 1000 przypadków (1010). W sumie w całym województwie od początku epidemii wykryto 6454 zakażenia. Jest 2366 ozdrowieńców. Walkę z COVID-19 w ciągu ostatniej doby wygrało 194 pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Rekord zakażeń

Tymczasem w całej Polsce odnotowano rekordowy przyrost zakażeń. W ciągu ostatniej doby wykryto 16 300 nowych zakażeń. Zmarły 132 osoby. W sumie od początku epidemii na COVID-19 w naszym kraju zachorowało 280 229 osób. Życie straciło 4615 pacjentów.

wirus polska 1 27 10
Autor: a
Strajk Kobiet w Elblągu