Kortowiada coraz bliżej! Ile wiesz o najlepszych juwenaliach w Polsce? [QUIZ]

2020-02-26 10:46 SCH
Kortowiada 2019 - fotorelacja
Autor: Konrad Welenc

Już 20 maja rozpocznie się kolejna edycja Kortowiady - studenckich juwenaliów uznawanych za najlepszą tego typu imprezę w Polsce. Organizatorzy wydarzenia odkrywają kolejne niespodzianki i nazwiska artystów, a my przygotowaliśmy dla was quiz, sprawdzający waszą wiedzę o Kortowiadzie!

Kortowiada to jedno z wydarzeń, którym w całej Polsce może pochwalić się nie tylko studenckie osiedle Kortowo, ale i całe miasto Olsztyn. Juwenalia są chlubą stolicy Warmii i Mazur. Co roku dziesiątki, a czasem nawet i setki tysięcy studentów bawią się przez kilka dni w rytm muzyki wykonywanej przez gwiazdy rodzimego i zagranicznego podwórka. W maju do Olsztyna przyjeżdżają studenci z całego kraju! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-24 maja.

Kto śpiewa hymn Kortowiady? Co oficjalnie rozpoczyna olsztyńskie juwenalia? Jakie są słynne miejsca dla Kortowiady? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, sprawdź się w naszym quizie! Kto jest studentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ten musi mieć maksymalną liczbę punktów!

Quizy wiedzy o Kortowiadzie. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z ośmiu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

Jak się ustrzec przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.