Ksiądz wywołał zgorszenie na pogrzebie. Rodzina zmarłego oburzona! Błyskawiczna dymisja

i

Autor: carolynabooth/cc0/pixabay Proboszcz pojawił się na pogrzebie będąc pod wpływem alkoholu / zdjęcie ilustracyjne.

Skandal na pogrzebie

Ksiądz wywołał zgorszenie na pogrzebie. Rodzina zmarłego oburzona! Błyskawiczna dymisja

2023-03-17 19:44

Proboszcz jednej z parafii powiatu oleckiego wywołał skandal na pogrzebie! Duchowny zjawił się na uroczystości pod wpływem alkoholu. Ostatecznie pogrzebowi przewodniczył inny kapłan. Na pożałowania godny wyskok proboszcza zareagował już miejscowy biskup. – Ks. proboszcz został usunięty z parafii w trybie natychmiastowym - poinformował ks. Marcin Maczan, rzecznik ełckiej kurii diecezjalnej.

Ksiądz wywołał skandal na pogrzebie. Był totalnie pijany

Co za wstyd! Proboszcz jednej z parafii znajdującej się na terenie powiatu oleckiego zjawił się na pogrzebie będąc totalnie pijanymO ekscesie poinformowała słuchaczka Radia 5 i równocześnie wnuczka zmarłego mężczyzny, który miał zostać pochowany przez nietrzeźwego duchownego. Kobieta nie kryła swojego oburzenia zachowaniem kapłana, a identyczne odczucia mieli pozostali członkowie rodziny. Jest to oburzające, aby w dniu tak ważnym dla rodziny, pełnym smutku i żalu doświadczyć takiej zniewagi ze strony osoby duchownej, która powinna być wsparciem i podporą, zwłaszcza dla wdowy po zmarłym (…), żegnającej swojego ukochanego męża - napisała w liście do rozgłośni. Ostatecznie bliscy zmarłego musieli znaleźć innego księdza, który odprawił uroczystości pogrzebowe. Co prawda pijany proboszcz, mimo swojego stanu, chciał przewodniczyć ceremonii, jednak nie pozwolili na to bliscy zmarłego.  

Na pożałowania godny wyskok proboszcza zareagował już jego zwierzchnik, czyli biskup ełcki Jerzy Mazur. – Ks. proboszcz został usunięty z parafii w trybie natychmiastowym. Ks. Biskup podjął taką decyzję po doniesieniach medialnych i rozmowie z kapłanem, natomiast oficjalna skarga w tej sprawie nie wpłynęła jeszcze do kurii. Wszystko wskazuje na to, że tego dnia duchowny mógł być pod wpływem alkoholu. Takie zachowanie jest naganne i niedopuszczalne. Wyrządził wielką szkodę Wiernym i Kościołowi. Jest mi bardzo przykro z tego powodu – przekazał Radiu 5 ks. Marcin Maczan, rzecznik ełckiej kurii diecezjalnej.

Sonda
Czy pijany ksiądz powinien zostać dożywotnio wydalony ze stanu duchownego?
Porwanie 9-letniej dziewczynki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uprowadzenia
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki