Nie zauważył tego, co nosi w spodniach. Winę zrzucił na sąsiadkę

i

Autor: Shutterstock W Ełku policjanci wystawili mandat w kwocie 500 zł mężczyźnie za bezpodstawne wezwanie służb.

Sroga kara za lenistwo

Nie zauważył tego, co nosi w spodniach. Winę zrzucił na sąsiadkę

2023-03-17 11:50

50-letni mieszkaniec Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zgłosił policjantom kradzież portfela. Oskarżył o to swoją sąsiadkę. Nie tylko kobieta, ale i interweniujący policjanci mogli być wściekli na 50-latka. Efekt interwencji mundurowych był taki, że portfel się znalazł, ale mężczyzna musi wyciągnąć z niego 500 zł, aby zapłacić mandat. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Lenistwo warte 500 zł. Oskarżył sąsiadkę o kradzież portfela

W czwartek (16 marca) w Ełku na policję zadzwonił mężczyzna, który zgłosił kradzież portfela. Mężczyzna w rozmowie z policjantami wskazał, że to jego sąsiadka ukradła mu portfel. Mundurowi zajęli się tą sprawą i ustalili, że 50-latek był na tyle leniwy, że nawet nie zaczął szukać portfela, który był... w kieszeni jego spodni. Policjanci nie mieli litości i ukarali 50-latka mandatem. Teraz mieszkaniec Ełku będzie musiał głęboko sięgnąć do rzekomo skradzionego portfela i wyjąć z niego 500 złotych, aby zapłacić mandat. Oprócz wystawienia mandatu policjanci przypilnowali, aby mężczyzna przeprosił sąsiadkę. 50-latek wyraził skruchę i przeprosił kobietę za swoje bezpodstawne oskarżenie.

Policjanci przypominają, że pod numery alarmowe warto dzwonić tylko w uzasadnionych przypadkach. - Nieuzasadnione wezwania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych grozi kara aresztu, ograniczenie wolności i grzywny do 1500 złotych - mówi mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

CZYTAJ TEŻ: Miała ochraniać, a sama potrzebowała opieki! "Wynik" robi wrażenie

Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Sprawcy kradzieży dokonanej w kościele przy ulicy Bulwarowej zatrzymani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany