Kultowe miejsce w Olsztynie przestaje istnieć. Koniec zapiekanek na dworcu

2022-01-14 7:58
Baron
Autor: Zapiekanki "BarOn" Kultowa budka z zapiekankamii w Olsztynie kończy działalność.

Kultowa budka z zapiekankami, mieszcząca się przy Dworcu Głównym w Olsztynie, przestaje istnieć. Kiedyś całe miasto przyjeżdżało do tego miejsca, aby zjeść zapiekanki. Od kilku dni pod budką znowu ustawiały się gigantyczne kolejki. Wszystko dlatego, że w związku z planowanym remontem olsztyńskiego dworca, budka kończy swoją działalność.

Po 34 latach z olsztyńskiego dworca znika kultowa budka z zapiekankami. Mieszkańcy miasta i regionu od kilku dni stali w długich kolejkach, aby kupić pożegnalną zapiekankę. Szyld z kultowej budki trafi na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Drewniana, wizualnie mało atrakcyjna budka, przy olsztyńskim dworcu głównym od 34 lat oferowała zapiekanki. Chociaż danie nie było wyszukane, a budka przypominała dawno minioną epokę, miejsce to było sławne nie tylko w Olsztynie, ale i w regionie. Wiele osób biegło tu po zapiekanki w czasie, gdy ich pociąg miał dłuższy postój na stacji Olsztyn Główny, a studenci i młodzież dojeżdżająca do szkół średnich często traktowała "dworcową zapieksę" jako obiad.

Na początku stycznia bar ogłosił, że po 34 latach kończy działalność. - W związku z remontem Dworca Głównego w Olsztynie umowa dzierżawy terenu została wypowiedziana i do 17 stycznia 2022 roku pawilon musi zostać rozebrany. Bardzo Państwu dziękujemy za te wspólne 34 lata, za miliony zapiekanek, które my przygotowaliśmy, a Państwo zjedliście. Byliście najlepszymi klientami świata i to wyłącznie dzięki Wam istnieliśmy tyle lat! - ogłosił bar w mediach społecznościowych.

Pracownice budki z zapiekankami zdecydowały, że po rozebraniu pawilonu przejdą na emeryturę. W związku z tym niektórzy klienci, przychodząc na pożegnalną zapiekankę ofiarowywali im drobne upominki. Załoga baru ostatnią zapiekankę, która zostanie wydana w czwartek wieczorem wystawiła na licytację. Pieniądze z niej uzyskane będą przekazane na leczenie chorej dziewczynki z Biskupca. Szyld budki ma trafić na licytację WOŚP.

Sonda
Czy kiedykolwiek jadłeś zapiekankę przy olsztyńskim dworcu?
Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Niedzielski się nie sprawdza. Potrzebna korekta na stanowisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE