Kortowiada 2019 - fotorelacja

i

Autor: Konrad Welenc

Kortowiada 2022. Znamy termin! Studentów czeka wiele zmian!

2022-01-11 12:53

Kortowiada 2022. Organizatorzy podali termin imprezy, która jest uwielbiana przez studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczestnicy juwenaliów muszą przygotować się na kilka zmian. Przede wszystkim impreza odbędzie się nie w maju, ale na początku czerwca. Znana jest również data rozpoczęcia sprzedaży biletów. Nie wiadomo na razie, kto zagra podczas tegorocznej Kortowiady. Szczegóły w dalszej części artykułu!

W tym roku organizatorzy Kortowiady zdecydowali się na kilka ważnych zmian. Przede wszystkim zmienia się termin imprezy. Do tej pory Kortowiada odbywała się w maju. W 2022 roku studenci na swoje święto poczekają nieco dłużej. Studencka impreza rozpocznie się bowiem 1 czerwca, a więc w dniu, powstania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wspólna zabawa potrwa do 4 czerwca.

Nowy termin Kortowiady 2022. Koncerty na plaży

Zmieni się też sceneria koncertów. Górka Kortowska, symbol Kortowiady przechodzi gruntowną modernizację. Nowym miejscem dla koncertów będzie plaża w Kortowie. Skąd ta zmiana? Tłumaczy Piotr Wałejko, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów UWM w Olsztynie.

Zainspirowani potencjałem Kortowa, motywem przewodnim tegorocznej Kortowiady chcemy uczynić hasło „Green Camp”. To bardzo bliski nam temat, ponieważ nasza uczelnia określana jest często mianem „zielonego uniwersytetu”, promującego ekologię i działającego w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Więcej koncertów podczas Kortowiady 2022 w Olsztynie

Wałejko dodał, że przygotowując festiwal, organizatorzy "dbają o naturalne piękno miasteczka". - Juwenalia traktujemy także jako okazję, by pokazać wszystkim osobom spoza UWM zalety naszego kampusu. Planujemy zaproponować uczestnikom wydarzenia wiele form aktywności będących wskazówkami dotyczącymi tego, jak (i dlaczego) dbać o środowisko - dodaje Wałejko.

Kolejna nowość to więcej dni z koncertami na scenie głównej. W 2022 r. artyści będą na niej grać przez trzy dni (zamiast dotychczasowych dwóch), czyli od czwartku do soboty. Zaplanowano 15 koncertów. Pierwszą gwiazdę z organizatorzy ogłoszą 18 stycznia. Kolejne będą pojawiać się w następnych tygodniach.

Kortowiada 2022. Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Na Kortowiadzie nie zabraknie także tradycyjnych i zupełnie nowych wydarzeń towarzyszących. - Wsłuchawszy się w głosy uczestników poprzednich edycji Kortowiady, organizatorzy zdecydowali się także na rozszerzenie formuły wydarzenia znanego pod nazwą Silent Party. Fani „cichych imprez” będą mieli okazję uczestniczyć w nich każdego dnia trwania muzycznego festiwalu w Kortowie, a więc od środy do soboty - czytamy w komunikacie organizatora.

Sprzedaż biletów na tegoroczne juwenalia UWM rozpocznie się 22 lutego. Liczba wejściówek będzie limitowana. Organizatorzy zapowiadają, że kupno biletów w przedsprzedaży to spora oszczędność. Specjalną promocję organizatorzy przygotowali także dla studentów UWM. Organizatorami 61. Edycji Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Sonda
Czy wybierasz się na Kortowiadę 2022?
Kortowiada 2021. Enej na scenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE