Ranking uczelni Perspektywy 2021. Najlepszy Uniwersytet Jagielloński. Spadek UWM w Olsztynie

2021-06-22 14:40
UWM w Olsztynie
Autor: UWM Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Znamy najlepszą uczelnię w Polsce! Tak jak przed rokiem, jest nią Uniwersytet Jagielloński. Krakowska uczelnia zajęła pierwsze miejsce w XXI Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Najstarszy uniwersytet w kraju jako jedyny zdobył 100 proc. punktów we wskaźniku rankingowym. Podium uzupełniają Uniwersytet Warszawski (2. miejsce) i Politechnika Warszawska (3.). Jak wypadł Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie? Szczegóły w artykule.

Ranking Perspektywy 2021. UWM w Olsztynie niżej niż rok temu

Najnowszy ranking został opublikowany we wtorek, 22 czerwca. Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów. Są to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Jak wypadł Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie? UWM zajął 31. miejsce ex equo ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. To spadek o 5 miejsc w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem. We wskaźniku rankingowym olsztyńska uczelnia uzyskała 53,8 proc. punktów. To nieznacznie więcej niż rok temu. Ostatnie wyniki rankingu pokazują, że od kilku lat Uniwersytet Warmińsko-Mazurski balansuje na krawędzi trzeciej i czwartej dziesiątki najlepszych uczelni w kraju.

Podium tegorocznego rankingu było takie samo jak w 2020 r. Najlepszy okazał się być Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który wyprzedził stołeczne uczelnie: Uniwersytet Warszawski oraz Politechnikę Warszawską.

Cały ranking Perspektywy 2021 zobaczysz TUTAJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ranking Perspektywy 2021. Najlepsze szkoły z warmińsko-mazurskiego [LISTA]

Budowa nowych wydziałów UWM w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE