Pirat drogowy k. Iławy. Łamał przepisy na oczach policjanta

i

Autor: KPP Iława Pirat drogowy k. Iławy. Łamał przepisy na oczach policjanta

Pirat drogowy

Łamał przepisy na oczach policjanta. Nawet po służbie nie miał litości

2023-03-21 13:10

Policjant stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego nawet po służbie. Przekonał się o tym 31-letni kierowca, który w gminie Iława (woj. warmińsko-mazurskie) łamał przepisy i sądził, że nikt tego nie zauważy. Na jego nieszczęście tą samą drogą jechał policjant, będący po służbie.

Pirat drogowy w Iławie. Łamał przepisy na oczach policjanta

W sobotę (18 marca) jedną z dróg w gminie Iława jechał kierowca, któremu bardzo się spieszyło. Tak bardzo, że nie zwracał on uwagi na znaki drogowe. Na jego nieszczęście widział to funkcjonariusz iławskiej policji, jadąc autem po służbie. Mężczyzna wyprzedził policjanta na podwójnej linii ciągłej, omijając przy tym wysepkę z lewej strony. Funkcjonariusz natychmiast pojechał za mężczyzną i kiedy ten wjechał na teren stacji benzynowej, zablokował mu wyjazd swoim samochodem, po czym o wszystkim poinformował funkcjonariuszy będących na stacji paliw. Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze ruchu drogowego i ukarali 31-latka mandatami a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Policjanci informują, że znowelizowane przepisy prawa ruchu drogowego zakładają, iż punkty karne będą kasowane dopiero po upływie dwóch lat, a nie jak wcześniej po roku i to nie od dnia popełnienia wykroczenia, a od daty zapłacenia mandatu. Jeśli kierowca w tym czasie utraci prawo jazdy, będzie musiał przystąpić do ponownego egzaminu. Nie będzie już miał możliwości, tak jak wcześniej, skorzystać z kursu redukującego punkty karne.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Świętokrzyskie. Pirat drogowy na S7 w Kostomłotach koło Kielc