Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.

i

Autor: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach.

Podróże

Letni rozkład lotów w Szymanach. Pięć kierunków w ofercie

2023-03-22 7:59

Tegoroczna letnia siatka połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach obejmuje pięć kierunków realizowanych przez 3 linie lotnicze. Chodzi m.in. o loty do Londynu i Dortmundu. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Letni rozkład lotów w Szymanach. Jakie kierunki w ofercie?

Jak czytamy na stronie internetowej portu w Szymanach, "wraz z nadchodzącą wiosną na Lotnisku Olsztyn-Mazury rozkład lotów zmieni się z zimowego na letni". Od niedzieli (26 marca) do końca października 2023 r. pasażerowie będą mogli korzystać ze stałych, całorocznych kierunków w innych dniach oraz godzinach, a także z powracających sezonowych lotów krajowych.

Tegoroczna letnia siatka połączeń w Szymanach obejmuje pięć kierunków realizowanych przez trzy linie lotnicze. Polskie Linie Lotnicze LOT zaplanowały loty z i do Krakowa w poniedziałki i piątki. Ceny biletów zaczyna się już od 89 zł/os, w co wliczone są dwie sztuki bagażu podręcznego. 60-minutowe loty na tej trasie realizowane są samolotami Embraer 175, na pokładzie których może podróżować 82 pasażerów. Z kolei Ryanair w sezonie letnim oferuje trzy połączenia z Szyman: Londyn Stansted, Kraków i Wrocław. Loty z/na angielskie lotnisko realizowane będą w dwa razy tygodniowo – w poniedziałki i piątki, z i do Krakowa trzy razy tygodniowo – we wtorki, czwartki i niedziele, a z/do Wrocławia w piątki i niedziele. Bilet w jedną stronę na wszystkich trasach Ryanair można kupić już za 49 zł/os. Wizz Air będzie realizował swoje całoroczne połączenia – z/do Dortmundu i Londynu Luton we wtorki i soboty. Koszt biletu na tych trasach zaczyna się od 69 zł/os. – Wiosenno-letnia siatka połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury daje możliwość zaplanowania weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu w Polsce i za granicą. Jestem przekonany, że skorzystają z niej zarówno mieszkańcy Warmii i Mazur oraz Podlasia, jak również turyści szukający alternatywy do wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem z południa na północny-wschód Polski. – mówi Wiktor Wójcik, prezes lotniska w Szymanach.

CZYTAJ TEŻ: Koniec długich negocjacji. Olsztyn szuka operatora hali Urania

Źródło: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
płk Piotr Gąstał: NATO powinno dostarczyć Ukrainie czołgi i samoloty [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany