Mazury: Holował 5-letnią córkę za żaglówką! Śruba złamała jej malutką nóżkę jak zapałkę

2021-06-27 22:08
 Ratownik karetka pogotowia
Autor: arembowski/Pixabay/cc0 zdjęcie ilustracyjne

Przerażające doniesienia! Na jeziorze Bełdany 5-latka, która była ciągnięta na materacu za żaglówką została zraniona śrubą silnika. Jak informuje tamtejsza policja, sternikiem jachtu był jej ojciec, mieszkaniec woj. mazowieckiego.

Niebezpieczny wypadek na Bełdanach. Poszkodowana 5-letnia dziewczynka

Asp. sztab. Piotr Jabłoński z Komendy Powiatowej Policji w Piszu poinformował, że do wypadku doszło w niedzielę (27 czerwca) w okolicach miejscowości Piaski na jeziorze Bełdany.

45-latek płynąc jachtem żaglowym wyposażonym w silnik zaburtowy o mocy 9,9 KM holował 5-letnią córkę, która była na materacu. Łódka płynęła na biegu jałowym. Dziewczynka miała na sobie kamizelkę ratunkową. W pewnym momencie 5-latka zsunęła się z materaca do wody. Mężczyzna będącą w wodzie córkę przyciągnął do łodzi, gdy znalazła się ona w pobliżu śruby, mężczyzna niefortunnie złapał za manetkę, zwiększając obroty silnika. Śruba zraniła dziecko.

Zobacz: Olsztyn. Nietypowi goście w kampusie studenckim! Spacer dzików w Kortowie nagrały kamery [WIDEO]

Mężczyzna wciągnął córkę do łodzi, powiadomił służby ratunkowe i spłynął do portu. Tam ratownicy MOPR udzielili pierwszej pomocy a następnie 5-latkę do szpitala w Olsztynie zabrał śmigłowiec LPR. Dziewczynka doznała otwartego złamania nogi. Według policji, która wyjaśnia okoliczności wypadku, ojciec dziecka był trzeźwy. Na pokładzie żaglówki była także babcia 5-latki. Także była trzeźwa.

Trąba powietrzna zerwała dachy w Librantowej koło Nowego Sącza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE