Miał ochraniać firmę, ale sam potrzebował pomocy. Pijany ochroniarz w Ełku

Alkomat - zdj. ilustracyjne
Autor: policja.pl Pijany ochroniarz pracował w jednej z firm w Ełku. Miał 3,5 promila alkoholu.

Policjanci w Ełku zatrzymali pijanego mężczyznę, pracującego jako ochroniarz w jednej z firm. Kontrola trzeźwości wykazała, że pracownik ochrony przyszedł do pracy mając 3,5 promila alkoholu. Za podjęcie czynności pod wpływem alkoholu grozi mu areszt lub grzywna, a także kara dyscyplinarna.

Policjanci interweniowali kilka dni temu w jednej z firm na terenie Ełku. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że pracownik ochrony może być pijany. Policjanci zbadali stan trzeźwości 52-letniego mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że ochroniarz miał ponad 3,5 promila alkoholu. Mundurowi uniemożliwili mu wykonywanie obowiązków.

Za wykroczenie podjęcia czynności zawodowych pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny. Taką osobę mogą także spotkać konsekwencje dyscyplinarne.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

To nie jedyny przypadek pijanego pracownika na Warmii i Mazurach w ostatnim czasie. W listopadzie ubiegłego roku, również w Ełku, 3,5 promila alkoholu miał w organizmie pijany piekarz. Z kolei na początku roku w Nidzicy, podobny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu miał 32-letni mężczyzna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wbiła nóż w klatkę piersiową swojego partnera! Ostrze miało 30 centymetrów! Dramatyczny finał libacji

Brutalne zabójstwo na szczecińskim Niebuszewie