Portfel, pieniądze

i

Autor: Pixabay Co wiemy o dłużnikach na Warmii i Mazurach?

Ilu mieszkańców regionu ma długi?

Mieszkańcy Warmii i Mazur toną w długach. Potwierdzają to badania

2022-09-19 9:40

Na 1000 mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego aż 51 ma tzw. negatywny wpis w bazie ERIF Biura Informacji Gospodarczej. Oznacza to, że nie zapłacili oni jakiegoś zobowiązania - np. raty kredytu, składki za ubezpieczenie, rachunku za telefon czy kablówkę - w terminie do 30 dni od daty wymagalności i dlatego zostali wpisani do bazy dłużników. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez tą instytucję.

Najwyższy odsetek negatywnych wpisów na 1000 mieszkańców jest w województwie lubuskim, w którym aż 56 osób na 1000 mieszkańców ma negatywny wpis do bazy ERIF BIG. Ale też mieszkańcy tego województwa są w czołówce w Polsce, jeśli chodzi o korzystanie z różnych usług, bo aż 137 konsumentów na 1000 ma pozytywny wpis w bazie.

Największą w Polsce aktywnością w korzystaniu z różnego rodzaju usług czy produktów finansowych wykazują się mieszkańcy województwa dolnośląskiego (143 pozytywne wpisy na 1000 mieszkańców). Ale oni też mają wysoki odsetek negatywnych wpisów (55 na 1000 mieszkańców). Powyżej 50 wpisów negatywnych na 1000 mieszkańców, mają jeszcze tylko osoby w województwa warmińsko-mazurskiego (52) i zachodniopomorskiego (51).

CZYTAJ TEŻ: Wysoka inflacja i ceny energii. Elżbieta Witek: to nie wina rządu

Prof. Antoni Dudek: Tusk zrozumiał, że Putin go oszukał
Sonda
Czy masz długi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE