Aleksander Kwaśniewski nagrodzony w Olsztynie. Uroczystość odbyła się w zamku

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn Aleksander Kwaśniewski i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Były prezydent RP z nagrodą

Aleksander Kwaśniewski nagrodzony w Olsztynie. Uroczystość odbyła się w zamku

2022-09-14 9:17

W Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie wręczono nagrodę im. Henryka Panasa. Laureatem został Aleksander Kwaśniewski. Prezydent RP w latach 1995-2005 dostał nagrodę, ponieważ - jak uzasadniła kapituła - "za całokształt działalności dziennikarskiej i redakcyjnej Aleksandra Kwaśniewskiego". Kwaśniewskiemu gratulował m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Aleksander Kwaśniewski z nagrodą

Nagroda im. Henryka Panasa została zainaugurowana w poprzednim roku. Uroczysta gala odbyła się w Zamku Kapituły Warmińskiej. Laureatem został Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP w latach 1995-2005. W uzasadnieniu decyzji kapituły nagrody możemy przeczytać: "Nagrodę w II edycji przyznano za całokształt działalności dziennikarskiej i redakcyjnej Aleksandra Kwaśniewskiego, w tym kierowanie takimi tytułami jak "itd" oraz "Sztandar Młodych", a także stworzenie pierwszego pisma poświęconego komputeryzacji "Bajtek". Kapituła docenia również dorobek Aleksandra Kwaśniewskiego w dziedzinie literatury faktu, czyli publikacje dotyczące najważniejszych spraw Polski, Europy i świata".

Mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz:

Jest mi niezmiernie miło, że ta nagroda trafia w ręce osoby związanej prywatnie z regionem Warmii i Mazur. Większość rodaków pamięta Pana głównie z dokonań na niwie politycznej. Ale ma Pan również poczesne miejsce w historii polskiego dziennikarstwa.

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Przyjdzie jesień, trzeba będzie wprowadzać reglamentację

Henryk Panas. Kim był?

Inicjatorami nagrody im. Henryka Panasa są Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Literatów Polskich w Olsztynie. Laudację wygłosił laureat pierwszej nagrody, Krzysztof Daukszewicz.

Henryk Panas był pisarzem i publicystą. Wyniósł regionalną literaturę poza Warmię i Mazury, stając się pisarzem ogólnopolskim, a nawet światowym. Powieść "Według Judasza. Apokryf" została przetłumaczona m.in. na język japoński. Zmarł w 1985 roku w Olsztynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy Olsztyna piszą do Morawieckiego. Chcą pieniędzy na park przemysłowy

Sonda
Czy Aleksander Kwaśniewski był dobrym prezydentem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany