Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Rząd pomija Olsztyn?

Mieszkańcy Olsztyna piszą do Morawieckiego. Chcą pieniędzy na park przemysłowy

2022-09-08 14:17

Władze Olsztyna zbierają podpisy mieszkańców pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego o przyznanie miastu pieniędzy na utworzenie parku przemysłowego. - Dotąd w przeliczeniu na jednego mieszkańca Olsztyn otrzymał 29 zł, najmniej ze wszystkich miast wojewódzkich - podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz.

Olsztyn pomijany wśród miast wojewódzkich? "Chcemy się rozwijać"

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powiedział, że w poprzednich edycja Polskiego Ładu, Olsztyn "dostał od rządu 29 zł na mieszkańca". Jak dodaje Grzymowicz, jest to "najniższa kwota ze wszystkich miast wojewódzkich, a my się chcemy rozwijać tak, jak i inne samorządy". - Pieniądze, które przyznaje rząd samorządom nie są dla prezydentów, tylko dla mieszkańców - powiedział dla PAP Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna od kilku dni na każdym spotkaniu z mediami apeluje, aby mieszkańcy miasta podpisywali petycję do premiera Mateusza Morawieckiego. Od kilku dni Grzymowicz osobiście odwiedza też zakłady pracy i namawia ludzi, by podpisywali petycję. - Ludzie pytali, czemu w mieście tyle inwestycji na raz chcemy robić. Tłumaczyłem, że to nasza szansa, że musimy się rozwijać, bo w kryzysie nie można się zatrzymać z inwestycjami - relacjonował Grzymowicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szkoły w Olsztynie wrócą do nauki zdalnej i to nie przez pandemię! Prezydent prosi szkoły o oszczędzanie

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg

Olsztyn chce parku przemysłowego za 250 mln

Olsztyn w internetowej petycji prosi premiera o przyznanie pieniędzy z rządowego Polskiego Ładu na stworzenie parku przemysłowego we wschodniej części miasta. Chodzi o zbudowanie na terenie obejmującym 176 ha ulic i infrastruktury, która pozwoli na zakładanie w tym miejscu firm. Wartość inwestycji to 250 mln zł, miasto chce 245 mln zł dotacji, 5 mln zł ma stanowić wkład własny Olsztyna.

Apel do premiera jest dostępny w internecie, podpisy składa się przez internet. Dotychczas zrobiło to ponad 150 osób. - Kierując się najlepiej rozumianą perspektywą rozwojową Olsztyna, zwracamy się do Pana Premiera z apelem i prośbą o pozytywną decyzję (...) Dotychczasowe rozstrzygnięcia podejmowane w ramach wcześniejszych edycji Programu były dla miasta niekorzystne i pomijały Olsztyn w lokacji środków, wywołując zrozumiałe rozżalenie nas-mieszkańców. Uważaliśmy, że są one krzywdzące i dalekie od merytorycznej oceny - czytamy w apelu do Mateusza Morawieckiego.

- Mamy świadomość, że taka szansa rozwojowa dla naszego miasta może się już nie powtórzyć, dlatego apelujemy do Pana Premiera o pozytywną decyzję! Szansa dla Olsztyna, którą uosabia potencjał przyszłego Parku Przemysłowego jest w pańskich rękach i wierzymy, że nie pozwoli jej Pan zmarnować! Zróbmy wszystko, żeby już niebawem teren Parku Przemysłowego tętnił życiem gospodarczym - napisano w apelu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozbudowa linii tramwajowej w Olsztynie. Na jakim etapie są prace?

Sonda
Jak oceniasz Mateusza Morawieckiego jako premiera?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany