Szkoły w Olsztynie wrócą do nauki zdalnej i to nie przez pandemię! Prezydent prosi szkoły o oszczędzanie

i

Autor: Shutterstock; Ewelina Jabłońska/Super Express Szkoły w Olsztynie wrócą do nauki zdalnej i to nie przez pandemię! Prezydent prosi szkoły o oszczędzanie

Drożyzna

Szkoły w Olsztynie wrócą do nauki zdalnej i to nie przez pandemię! Prezydent prosi szkoły o oszczędzanie

2022-09-08 13:48

Minęło ledwie kilka dni od rozpoczęcia roku szkolnego, a w Olsztynie coraz więcej mówi się o fatalnym scenariuszu powrotu uczniów do nauki zdalnej. Co więcej, winna takiej decyzji władz miasta ma nie być pandemia i rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, ale... kryzys energetyczny. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Przez drożyznę uczniowie z Olsztyna wznowią naukę zdalną?

Od pewnego czasu władze Olsztyna zastanawiają się, jak poradzić sobie z rosnącymi cenami energii. Olsztyński magistrat informował pod koniec sierpnia, że wzrost ceny jednostkowej względem 2022 r. jest aż sześciokrotny. Samorządowcy nie mają wątpliwości, że obecne stawki są nie do przyjęcia. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, mówił niedawno, że "zaproponowane przez oferentów ceny przekraczają możliwości finansowe zarówno samorządu Olsztyna, jak i jednostek własnych oraz zewnętrznych pozostających w grupie zakupowej gminy Olsztyn".

Czy drożyzna związana z cenami energii wpłynie na olsztyńskie szkoły? Coraz więcej mówi się o powrocie nauki zdalnej, która tak bardzo uprzykrzała życie uczniom, nauczycielom i rodzicom podczas pandemii COVID-19. Co na ten tematów mówi prezydent Olsztyna?

- Nie chciałbym wprowadzać żadnych niepokojów, ale mówię o pewnym ryzyku, jakie może wystąpić - zaznaczył Piotr Grzymowicz. I dodaje:

Przeszliśmy okres pandemii i absolutnie nie chcemy wrócić do nauki zdalnej i zrobimy wszystko, aby do tego nie doszło. Do wszystkich szkół i placówek wysłałem prośbę o przygotowanie programu oszczędności w kwestii ograniczania energii zarówno cieplnej, jak i elektrycznej.

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg
Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany